Išleidžiamas pašto ženklas, skirtas paslaptingiausiam Lietuvos paukščiui


Lietuvos paštas išleidžia naują pašto ženklą, kuriame pavaizduota lututė. Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia Lauros Aleknavičiūtės serijai ,,Lietuvos raudonoji knyga. Paukščiai” kurtą pašto ženklą, kuriame pavaizduota lututė.
 
Kaip praneša bendrovė „Lietuvos paštas”, ženklo nominalas – 0,75 Eur, tad korespondenciją, pažymėtą šiuo pašto ženklu, bus galima siųsti ir į užsienį. Pašto ženklų tiražas – 40 tūkst., jie išleisti lapeliais po 10 pašto ženklų. Su pašto ženklais išleidžiamas pirmos dienos vokas ir analogiškas atvirukas – kartmaksimumas. Proginis antspaudavimas vyks sostinės Gedimino pr. įsikūrusiame pašte.
 
Lututė, kuri gyvena visame Šiaurės pusrutulyje spygliuočių, rečiau – mišriuosiuose miškuose, savo pavadinimą gavo dėl ypatingo švelnaus ūbavimo, kuris jau nuo vasario per tuoktuves skamba miškuose – lu-tu-tu. Tai – viena mažiausių ir todėl, turbūt, paslaptingiausių Lietuvos pelėdų. Ji dažnai tupi prigludusi prie medžio kamieno ar lindi drevėje, o jeigu skraido – praktiškai be garso, todėl šį mažą paukštelį pastebėti gali tik laimingieji.
 
Kaip ir visos pelėdos, lututė aktyvi būna naktį, o dieną slepiasi tarp medžio šakų arba uokse sukrautame lizde, kuriame kovo viduryje peri 4-5 it teniso kamuoliukai apvalius kiaušinius. Dėl savo mažo dydžio ši pelėdukė minta mažais graužikais bei mažais paukščiukais, o dėl retumo yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
 
Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25-27 pašto ženklus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.31; 00:03
print