Išsiaiškinta, kaip gimė ir sklido gandai apie „Swedbanką”


Vilniaus apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, pradėtas šių metų birželio 20 d. Generalinėje prokuratūroje gavus AB ,,Swedbank“ prašymą ištirti aplinkybes, dėl kurių šių metų birželio viduryje viešumoje pasklido sumaištį visuomenėje sukėlę pranešimai apie banko veiklą.

Apibendrinęs visus šio ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis prokuroras priėmė sprendimą šį ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę (BK 285 str. 1 d.) nutraukti, nes tokia nusikalstama veika, kaip parodė tyrimas, nebuvo padaryta.

Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Anatolijaus Pošiūno teigimu, tyrimas vyko glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais ir su atsakingais AB ,,Swedbank“ darbuotojais.

Nustačius ne tik šių gandų atsiradimo priežastis bet ir  visą tikslią jų sklidimo seką, akivaizdžiai įsitikinta, kad šiuo atveju dezinformacija nebuvo paskleista tyčia, niekas nesiekė sukelti nepasitikėjimo banku ar tuo padaryti jam turtinės žalos.

Niekuo nepagrįsti gandai, keletą dienų sklidę ne tik iš lūpų į lūpas, telefonu, e. paštu, bet ir per socialinius tinklus, sukėlė pakankamai didelę visuomenės reakciją ir šio banko indėlininkų susirūpinimą jo veiklos tęstinumu.

Nors sumaištį kėlusi informacija iš karto buvo oficialiai paneigta, keletą dienų grynųjų pinigų išėmimo operacijų skaičius buvo ženkliai didesnis, tačiau nedelsiant priimti ir įgyvendinti banko sprendimai užtikrino jo veiklos stabilumą. 

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Informacijos šaltinis – www.prokuraturos.lt

2013.09.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *