Izraelio moksleiviams bus pasakojama apie Europos tautų vaidmenį žudant žydus


Izraelio žvalgybos MOSSAD ženklas

Šią savaitę Izraelio mokyklos skirs dvi valandas tam, kad vaikams būtų papasakota apie Europos tautų, taip pat ir lenkų, vaidmenį žudant žydus Antrojo pasaulinio karo metais. Tai pranešė šalies švietimo ministras Naftalis Bennettas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

Ministro potvarkis yra reakcija į Lenkijos valdžios ketinimą įvesti baudžiamąją atsakomybę už mėginimus apkaltinti lenkų tautą dėl Antrojo pasaulinio karo metais darytų nusikaltimų, įskaitant holokaustą.

Pasak N. Bennetto, nors holokaustą sugalvojo ir realizavo vokiečiai nacistai, įkūrę mirties stovyklų okupuotoje Lenkijoje, daugelis Europos gyventojų, taip pat ir lenkai, „džiaugėsi žydų naikinimu, juos išduodavo, ištremdavo ir net patys žudydavo“, – teigė ministras.

Jis priminė žydų pogromus, vykusius Lenkijoje ne tik per karą, bet ir 1946 metais.

Lenkijos ir Izraelio nesutarimus sukėlusias Lenkijos Tautos atminties instituto įstatymo pataisas Seimas priėmė sausio 26 d. Pagal įstatymo pataisas, kiekvienas, kuris viešai ir nepaisydamas faktų priskiria lenkų tautai arba Lenkijos valstybei atsakomybę arba bendrą atsakomybę už Trečiojo reicho įvykdytus nusikaltimus arba kitus nusikaltimus žmoniškumui ir taikai, taip pat karinius nusikaltimus, bus baudžiamas pinigine bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tokia pat bausmė grės ir asmenims, mažinantiems tikrųjų šių nusikaltimų vykdytojų atsakomybę.

Dabar įstatymo projektą svarstys Senatas (aukštieji parlamento rūmai).

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pirmadienį interviu naujienų agentūrai PAP pareiškė, kad „negali būti ir kalbos apie Lenkijos atsakomybę už holokaustą“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.30; 06:44

print