Izraelis neatskleidžia Amerikoje veikiančių „Mossad“ šnipų tinklo


Jungtinės Valstijos atsisako paleisti vieną Izraeliui šnipinėjusį amerikietį. Toks Izraeliui nepalankus sprendimas priimtas po to, kai oficialusis Vašingtonas ėmė įtarti, jog Izraelio vadovai neprisipažįsta dėl kitų slaptųjų “Mossad” agentų egzistavimo Amerikos teritorijoje.

Bent jau tokia buvusio Izraelio pasiuntinio Vašingtone Itamaro Rabinovičiaus versija. Buvęs ambasadorius Vašingtone Izraelio visuomeniniam radijui teigė, esą Vašingtonas niekada netikėjo ir netiki iki šiol, jog amerikietis Jonathanas Pollardas, šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę už slaptų JAV dokumentų perdavimą žydų valstybei, veikė vienas.

Pasiteiravus, ar Jungtinėse Valstijose gali būti ir daugiau Izraelio šnipų, buvęs diplomatas I.Rabinovičius atsakė vaizdžiai: „Bijau, kad taip“.

J. Pollardas – buvęs JAV karinių jūrų pajėgų analitikas. 1987-aisiais metais jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, kai buvo nustatyta, kad jis perdavinėjo Izraeliui įslaptintus JAV gynybos dokumentus nuo 1984 metų gegužės iki pat 1985-ųjų gruodžio.

1995 metais jam buvo suteikta Izraelio pilietybė, o dar po trejų metų jis buvo oficialiai pripažintas agentu, dirbusiu žydų valstybei. Izraelis šiuo metu pradėjo rimtą politinę kampaniją, kurios pagrindinis tikslas – J.Pollardą susigrąžinti į Izraelį.

Parengta pagal AFP pranešimus.

2012.06.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.