J. Austinas kartoja J. Bideno žodžius: V. Putinas priėmė sprendimą


Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vizito į Lietuvą atvykęs JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas kartoja JAV prezidento Joe Bideno žodžius – Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, ko gero, priėmė sprendimą pulti Ukrainą.
 
„Putinas regione turi pakankamus pajėgumus ir gali imtis veiksmų bet kuriuo metu“, – šeštadienį po susitikimo su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė L. Austinas.
 
„Pritariu tam, ką pasakė prezidentas Bidenas. Atrodo, kad Putinas jau yra priėmęs sprendimą ir bent jau iš to, ką matome regione – reikšmingas sutelktas karines, kovines pajėgas (…) Tai dauguma šių pajėgų, atrodo, jau juda arčiau sienos“, – teigė JAV gynybos sekretorius.
„Būtent to ir reikia ruošiantis atakai. Ir tai yra tokia pozicija, kuri reikalinga siekiant pulti“, – pridūrė jis.
 
Tačiau, nepaisant to, L. Austinas akcentavo būtinybę kilusią įtampą bandyti spręsti diplomatinėmis priemonėmis.
 
„Esu tikras, kad ir dabar neturėtume nuleisti rankų ir stengtis toliau vykdyti diplomatines pastangas kiek tik galima, iki pat paskutinės minutės“, – sakė jis.
 
„Akivaizdu, kad Putinas yra priėmęs sprendimą ir juda į tam tikras pozicijas, kurios leistų įvykdyti karinę ataką“, – dar kartą pakartojo L. Austinas.
 
ELTA primena, kad, Rusijai prie Ukrainos sienų sutelkus daugiatūkstantines ginkluotąsias pajėgas, nerimaujama, jog Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas.
 
Benas Brunalas (ELTA)
 
2022.02.20; 08:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *