J. Bidenas po šaudynių Kolorade ragina uždrausti pusiau automatinius ginklus


Pistoleto šūvis. Slaptai.lt nuotr.

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino šalyje uždrausti pusiau automatinius ginklus, jis kreipėsi į Kongresą ir pareikalavo imtis veiksmų dėl ginklų kontrolės po masinių šaudynių Kolorade.
 
Pirmadienį Boulderio apygardoje įvykdytas išpuolis – tai jau antros šią savaitę JAV surengtos šaudynės.
 
Kreipdamasis į tautą, išvargintą šaudynių mokyklose, naktinuose klubuose, kino teatruose ir daugelyje kitų viešųjų vietų, J. Bidenas teigė: „Negaliu laukti nė minutės, jau nekalbant apie valandas, kad būtų priimti sveiko proto sprendimai, ateityje išsaugosiantys gyvybes, ir kad paraginčiau kolegas Atstovų rūmuose ir Senate veikti.“
 
„Kartu turėtume uždrausti pusiau automatinius ginklus“, – sakė J. Bidenas, primindamas, kad Kongresas įveikė nesutarimus ir 1994 m. dešimtmečiui uždraudė tokius ginklus.
 
„Tai – ne partijų klausimas. Tai – visos Amerikos klausimas. Sprendimas išgelbėtų gyvybes. Amerikiečių gyvybes. Mes turime veikti“, – teigė prezidentas.
 
Griežtesnei ginklų kontrolei pritaria didelė dalis amerikiečių, tačiau respublikonai ilgą laiką prieštaravo tam, ką mažuma laiko jų teisės turėti ginklų pažeidimu.
 
J. Bidenas kalbėjo praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Kolorado šaudynių įtariamajam buvo pareikšti kaltinimai 10 žmonių nužudymu.
Šaudynės Kolorade įvykdytos praėjus mažiau nei savaitei nuo šaudynių Atlantos mieste, Džordžijos valstijoje, – įvykdęs keletą išpuolių ginkluotas vyras nužudė iš viso aštuonis žmones.
 
Šios savaitės įvykiai lėmė politikų raginimus veikti, tačiau antradienį ir vėl iškilo partinių nesutarimų svarbiu klausimu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.24; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *