J. Bidenas supainiojo Kolumbiją su Kombodža


Joe Bidenas vis labiau panašus į susenusį Leonidą Brežnevą. EPA – ELTA nuotr.

Pnompenis, lapkričio 12 d. (AFP-ELTA). Pietryčių Azijos regioninis blokas ASEAN šeštadienį netikėtai gavo naują narę iš kito pasaulio krašto – bent jau trumpą akimirką. Tai nutiko dėl JAV prezidento Joe Bideno žodinio apsirikimo.
 
„Noriu padėkoti ministrui pirmininkui už Kolumbijos vadovavimą pirmininkaujant ASEAN“, – pareiškė J. Bidenas, pradėdamas derybas su regiono lyderiais Pnompenyje, kurioms pirmininkauja Kambodžos ministras pirmininkas Hunas Senas.
 
Atrodo, kad Pietų Amerikos valstybė Kolumbija neduoda ramybės JAV prezidentui, nes tą pačią klaidą jis padarė iš Baltųjų rūmų išvykdamas į ilgą kelionę po Aziją. Jis pasakė žurnalistams, kad „vyksta į Kolumbiją“, bet greitai pasitaisė: „Turiu galvoje Kambodžą“.
Kamala Harris. EPA – ELTA nuotr.
 
J. Bidenas, kuriam šį mėnesį sukanka 80 metų, didžiąją savo karjeros Vašingtone dalį garsėjo neapdairiais pasisakymais.
 
Vis dėlto pastarasis jo apsirikimas, kad ir labai didelė geografinė klaida, ko gera, buvo ne toks ryškus, kaip viceprezidentės Kamalos Harris pareiškimas rugsėjį lankantis Šiaurės ir Pietų Korėją skiriančioje demilitarizuotoje zonoje. Ta proga K. Harris pareiškė, kad JAV yra „Šiaurės Korėjos Respublikos sąjungininkė. Ir ši sąjunga stipri ir ilgalaikė“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.11.13; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *