J. Požela paskirtas sveikatos apsaugos ministru


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo Jurą Poželą paskyrė sveikatos apsaugos ministru.

Prezidentė iš naujojo sveikatos apsaugos ministro tikisi kompetencijos, naujo požiūrio į sveikatos sistemos valdymą ir darbo organizavimą, gebėjimo veikti savarankiškai ir skaidriai.

Pasak šalies vadovės, Jurui Poželai tenka vadovauti ministerijai nelengvą ir trumpą priešrinkiminį laikotarpį, tačiau jau dabar būtina sudėti tvirtus pagrindus prioritetinių sričių pertvarkai.

Šalies gyventojai laukia esminių ministro sprendimų dėl eilių gydymo įstaigose ir nepagrįstai didelių kompensuojamųjų vaistų kainų mažinimo, priemonių įsisenėjusiai korupcijai ir kyšininkavimui įveikti, iniciatyvumo sprendžiant visuomenės psichinės sveikatos problemas, tokias kaip alkoholizmas ir didžiulis savižudybių skaičius.

Trisdešimt ketverių metų Juras Požela 2012 m. išrinktas Seimo nariu ir nuo tada dirba Seimo Sveikatos apsaugos komitete. Vilniaus universitete jis yra įgijęs komunikacijos ir informacijos mokslų magistro laipsnį.

Nuotraukoje: naujasis Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.03.11; 06:43

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *