Japonijos premjeras po sprogimo evakuotas iš renginio


Ministras pirmininkas Fumio Kishida. EPA – ELTA foto

Tokijas, balandžio 15 d. (AFP-ELTA). Japonijos premjeras Fumio Kishida šeštadienį turėjo sakyti kalbą rinkimų kampanijos renginio metu, bet pasigirdus sprogimui ir orą užtvindžius baltiems dūmams buvo evakuotas, praneša AFP.
 
Incidentas Vakajamos mieste įvyko nepraėjus metams po buvusio Japonijos premjero Shinzo Abės nužudymo, kuris sukrėtė šalį ir privertė sustiprinti valdžios atstovų apsaugą.
 
F. Kishida renginyje turėjo sakyti kalbą ir paremti valdančiosios partijos kandidatą. Tačiau premjero pasirodymo laukusioje minioje kilo šurmulys, vos tik jis baigė ragauti žuvį uoste.
 
Nacionalinio transliuotojo NHK filmuotoje medžiagoje matyti, kaip politikas atsisuka pažiūrėti, kas vyksta, o saugumo pajėgos sulaiko vieną žmogų. Tuo metu kiti atsitraukė, o kai kurie iš jų klykdami. Po kelių sekundžių pasigirdo sprogimas, o į orą pakilo balti dūmai.
 
NHK duomenimis, įtariamasis buvo sulaikytas dėl trukdymo verslui. Tačiau oficialaus patvirtinimo apie incidentą nebuvo, o vietos policija įvykį atsisakė komentuoti.
 
Anot liudininko, žmonėms stovint prie podiumo vienas vyras pradėjo kažką šaukti ir metė sprogmenį, todėl visi pradėjo greitai skirstytis, o netrukus nugriaudėjo sprogimas.
Japonijos premjeras Shinzo Abe. EPA – ELTA nuotr.
 
Vėliau pranešta, kad premjeras nenukentėjo ir dalyvavo kituose suplanuotuose renginiuose.
 
„Belieka apgailestauti, kad tai nutiko rinkimų kampanijos metu, kas yra demokratijos pagrindas. Tai nedovanotina“, – sakė, Liberalų demokratų partijos rinkimų strategas Hiroshi Moriyama,
 
Apsauga rinkimų kampanijos renginių metu Japonijoje gali būti palyginti silpna, nes sunkūs nusikaltimai šalyje įvykdomi retai, o ginklų įstatymai griežti.
 
Tačiau politikų apsauga sustiprinta po Sh. Abės nužudymo. Jis buvo nušautas rinkimų renginio metu 2022 m. liepą.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.04.16; 07:42
print