M. Pompeo neketina siekti JAV prezidento posto


Maikas Pompeo. EPA – ELTA nuotr.

Vašingtonas, balandžio 15 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo pranešė, kad nesieks prezidento posto 2024 metais.
 
„Mudu su [žmona] Susan po ilgų svarstymų ir maldų priėjome išvadą, kad 2024 metų rinkimuose nekandidatuosiu į Jungtinių Valstijų prezidento postą“, – rašė M. Pompeo socialiniame tinkle „Twitter“.
 
Respublikonas nurodė asmenines priežastis paaiškindamas, kad „dabar netinkamas metas man ir mano šeimai“.
 
Tačiau buvęs karys ir CŽV direktorius užsiminė neatmetantis galimybės ateityje kandidatuoti į prezidento postą.
 
„Tiems iš jūsų, kuriuos [ši naujiena] sujaudino, primenu: man 59-eri. Lieka dar daug galimybių, kai laikas gali būti labiau tinkamas, nes prezidentinis vadovavimas tampa net dar būtinesnis.“
 
Viešumoje vertinamas kaip šiurkštokas, atžariai bendraujantis su žiniasklaida, M. Pompeo,  tuometiniam prezidentui Donaldui Trumpui paskyrus jį sekretoriumi, pažadėjo sugrąžinti JAV Valstybės departamentui „smarkumą“.
 
Krikščionis evangelikas sugebėjo nuolat išlaikyti D. Trumpo palankumą, ištikimai gindamas savo viršininką prieš kamerą ir užsienio sąjungininkams.
Nepaisant elitinio išsilavinimo Vest Pointe ir Harvardo teisės aukštojoje mokykloje, M. Pompeo pirmiausia išgarsėjo kaip verslininkas Kanzase, kai 2010 metais buvo išrinktas į Kongresą per dešiniųjų Arbatėlės judėjimo bangą.
 
Pats D. Trumpas ir jo buvusi Jungtinių Tautų ambasadorė Nikki Haley jau įsitraukė į respublikonų kovą dėl iškėlimo kandidatu rinkimuose.
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį, kalbėdamas apie 2024 m. rinkimus, žurnalistams pasakė: „Sakiau jums, kad mano planas yra vėl kandidatuoti.“
 
„Aš jau paskaičiavau. Apie tai paskelbsime palyginti greitai“, – baigdamas vizitą Airijoje sakė J. Bidenas.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.04.16; 07:24
print