JAV suimtas itin slaptos informacijos turėjęs buvęs CŽV agentas


Jungtinėse Valstijose suimtas buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) agentas, Honkongo gyventojas Jerry’is Chungas Shingas Lee.

Buvęs agentas suimtas paaiškėjus dėl neteisėto slaptos informacijos turėjimo. Kaip teigiama, jis turėjo užrašų knygelę su slaptųjų JAV šnipų tapatybėmis ir kita slapta informacija.

JAV pilietybę turintis vyras, taip pat žinomas kaip Zhenas Chengas Li, suimtas vėlai pirmadienį, kai atskrido į Niujorke esantį Johno F. Kennedy’io oro uostą.

Teisingumo departamento teigimu, 53 metų sulaikytasis užaugo Jungtinėse valstijose ir tarnavo JAV armijoje, o 1994 metais pradėjo dirbti CŽV. Jis agentūrą paliko 2007 metais ir vėliau įsidarbino Honkonge.

Remiantis teisingumo departamento duomenimis, 2012 metais buvusiam agentui keliaujant po JAV, teismo išduotą orderį turėję Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai slapta patikrino buvusio agento lagaminą. Pareigūnai aptiko lagamine itin slaptos medžiagos, kurios J. Chungas Shingas Lee neturėjo teisės turėti.

Buvęs pareigūnas apkaltintas neteisėtu nacionalinės gynybos informacijos turėjimu, už tai gali grėsti iki 10 metų kalėjimo. Neatskleidžiama, kodėl taip ilgai užtruko pateikti jam kaltinimus ir ar jis nutekino užsienio šalims kokių nors duomenų.

Informacijos šaltinis – ELTA

208.01.17; 13:29

print