Žvalgybos pareigūnų algos augs, ketinama keisti jų mokėjimo sistemą


Žvalgybos pareigūnų atlyginimai per dvejus metus galėtų padidėti iki 30 proc. Be to, planuojama keisti atlyginimų mokėjimo sistemą ir darbuotojus motyvuoti pagal rezultatus, teigia Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime svarstė žvalgybos pareigūnų algos klausimus – galutiniai sprendimai kol kas nepriimti, tačiau ketinama keisti atlyginimų sistemą.

„Aš neoperuosiu skaičiais, nes manau, kad valstybėje turėtų būti tam tikros paslaptys, ir apie konkretų pareigūnų atlyginimą nekalbėsiu. Tas didinimas būtų dviem etapais – tai yra 2018 ir 2019 metais. Bendra suma pakiltų apie 30 proc. O šiemet biudžete pinigai yra numatyti, papildomų pinigų nereikės“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė VSD vadovas D. Jauniškis.

Jo teigimu, atlyginimai pareigūnams turi būti mokami kitokiu principu. Šiuo metu egzistuojanti tvarka numato, kad kuo ilgiau pareigūnas dirba, tuo didesnį atlyginimą gauna. D. Jauniškio nuomone, tokia sistema nėra tinkama.

„Mokėjimas už stažą nėra motyvuojantis. Iš principo, aš galiu nieko neveikti, metai bėga ir kyla atlyginimas, o mes siūlome įvesti šakutes, kad būtų mokama už darbo rezultatą“, – teigė jis.

Premjero Sauliaus Skvernelio nuomone, sistema turi būti pakeista taip, kad atlyginimai priklausytų nuo atlikto darbo kokybės.

„Aš manau, kad pagrindinis dalykas, kalbant apie žvalgybos pareigūnus, tai sukurti tą motyvacinę sistemą, kuri priklausytų nuo užduoties svarbos, atsakomybės ir tai susieti su darbo užmokesčiu. Šiandien yra fiksuoti koeficientai – ar žvalgybos pareigūnas kokybiškai atlieka darbą, ar ne, jis gauna tą patį“, – teigė Premjeras.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.18; 003:00

print