JAV sveikina Geros valios kompensacijos įstatymo priėmimą


Žydų gatvė Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė sveikina Seime priimtą Geros valios kompensacijos už neteisėtai nusavintą Lietuvos žydų ir Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymą ir palaiko Lietuvos Vyriausybės ryžtą spręsti įsisenėjusius klausimus, susijusius su Lietuvos žydų bendruomenės turto nusavinimu Holokausto metu. Įstatymas kartu numato papildomas lėšas Lietuvos žydų bendruomenės kultūrinio ir istorinio paveldo atkūrimui, išsaugojimui bei finansavimui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
 „Šio įstatymo priėmimas yra svarbus žingsnis pripažįstant Holokausto tragediją Lietuvoje. Priimtas įstatymas kalba ne tik apie praeities nuoskaudas. Jis taip pat yra apie Holokausto atminimo išsaugojimą ateities kartoms ir bendrą kovą prieš netoleranciją ir neapykantą“, – sakė JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.
 
„Po Holokausto buvo mažai laiko sukurti sėkmingas restitucijos programas, vėliau komunistinis režimas nacionalizavo privačią nuosavybę. Priimdama šį įstatymo projektą, Lietuva žengė dar vieną svarbų žingsnį vykdydama restitucijos įsipareigojimus. Tai Holokaustą išgyvenusiems ir jų šeimoms yra didelės praeities skriaudos pripažinimas“, – sakė JAV specialioji pasiuntinė holokausto klausimais Ellen Germain.
Holokausto industrija. Norman G.Finkelstein knyga apie tai, „kaip išnaudojama žydų kančia”. 2004 metai; Dialogo kultūros institutas
 
Kaip teigiama pranešime, Jungtinių Amerikos Valstijų politikos tikslas yra grąžinti Holokausto metu nusavintą turtą teisėtiems savininkams, užtikrinti kompensaciją už nacių laikų skriaudas ir pasiekti, kad Holokaustas būtų nepamirštas ir tinkamai įamžintas. JAV ambasada Vilniuje aktyviai remia pastangas stiprinti istorinę atmintį Lietuvoje, įskaitant Holokausto švietimo programas Lietuvos mokyklose. JAV ir Lietuva yra Tarptautinio Holokausto atminimo aljanso narės, vienijančio mūsų valstybes remiant Holokausto švietimo programas ir palaikant atminimą, bei kovojant su visomis antisemitizmo formomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.21; 07:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *