JAV žurnalistas E. Gershkovichas apskundė pratęstą sulaikymą Rusijoje


JAV žurnalistas Evanas Gershkovichas. EPA – ELTA foto

Maskva, rugpjūčio 26 d. (AFP-ELTA) JAV žurnalistas Evanas Gershkovichas apskundė Rusijos teismo sprendimą pratęsti jo ikiteisminį suėmimą trims mėnesiams, kaip rodo Maskvos teismo paskelbti dokumentai.
 
E. Gershkovichas buvo sulaikytas kovo mėnesį per savo komandiruotę į Uralą ir buvo apkaltintas šnipinėjimu – šiuos kaltinimus jis, JAV vyriausybė ir jo darbdavys „The Wall Street Journal“ (WSJ)  griežtai neigia. Jo ikiteisminis suėmimas turėjo baigtis rugpjūčio 30 dieną, tačiau ketvirtadienį teisėjas nusprendė pratęsti jį iki lapkričio 30 dienos. Tokį sprendimą sukritikavo WSJ ir JAV valstybės departamentas. Maskvos miesto teismo interneto svetainėje nurodyta, kad žurnalisto gynyba „apskundė“ suėmimo pratęsimą trims mėnesiams. Skirtingai nei daugelis Vakarų reporterių, Maskvai pradėjus invaziją į Ukrainą, E. Gershkovichas toliau rengė reportažus iš Rusijos.
 
Tai pirmoji byla nuo sovietinių laikų, kai Rusijoje dėl kaltinimų šnipinėjimu suimamas Vakarų žurnalistas.
 
Praėjusiais metais pradėjusi plataus masto karo veiksmus prieš Ukrainą, Rusija apsunkino Vakarų žurnalistų galimybes gauti akreditaciją ir dirbti šalyje.
 
Pastaraisiais metais Rusijoje keletas JAV piliečių buvo nuteisti griežtomis bausmėmis. Vašingtonas kaltina Maskvą naudojant juos kaip derybų kozirį ir siekiant išlaisvinti Jungtinėse Valstijose laikomus rusus.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.08.27; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *