Partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala Seimo nario mandato sieks Kauno Panemunės rinkimų apygardoje.
Dėl politinės veiklos pareigų netekusiam katalikų kunigui dėl mandato teks kovoti su konservatore Vida Marija Čigriejiene, socialdemokratu Eugenijumi Kovalkovu, liberalcentristu Laimonu Paura, tautininku Skirmantu Šalučka, savarankiškai save išsikėlusiu Artūru Tamkutoniu, Liberalų sąjūdžio atstove Adele Majauskiene, Darbo partijos kandidate Dženeta Tolišauskiene bei „tvarkiečiu“ Rimu Antanu Ručiu.
Buvusi teisėja Neringa Venckienė, kaip ir žadėjo, savo kandidatūrą kelia Vilniaus Naujamiesčio rinkimų apygardoje ir dėl Seimo nario mandato susikaus su du kartus iš eilės šioje apygardoje laimėjusia Seimo pirmininke, konservatore Irena Degutiene (beje, N. Venckienė partijai „Drąsos kelias“ oficialiai nepriklauso).
Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretų pasitraukusi ir perėjusi į „Drąsos kelią“ Aurelija Stancikienė savo kandidatūrą kelia sostinės Antakalnio rinkimų apygardoje, kurioje balotiruojasi TS-LKD lyderis Andrius Kubilius. N. Venckienės teta Audronė Skučienė Seimo rinkimuose iškelta Kauno kaimiškojoje vienmandatėje apygardoje, kurioje konservatoriai iškėlė dabartinį socialinės apsaugos ir darbo ministrą Donatą Jankauską.
Parlamento rinkimuose partijai „Drąsos kelias“ atstovaujančiam fotomenininkui Juozui Valiušaičiui Jurbarke dėl rinkėjų pasitikėjimo teks rungtis su dabartiniu valdančiosios TS-LKD partijos pirmininko, premjero A. Kubiliaus patarėju Virginijumi Valentinavičiumi.
Fotomenininkas buvo vienas iš Garliavos įvykių, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas mažametę Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, liudininkų, mergaitės paėmimo dramą fiksavęs fotoaparatu. Jis bendradarbiavo su visuomenine komisija, analizavusia įvykius Garliavoje ir nusprendusia, kad specialios mažametės perdavimo motinai operacijos metu smurtas buvo panaudotas tiek prieš pačią mergaitę, tiek prieš jos buvusią globėją Neringą Venckienę, tiek ir prieš Klonio gatvėje budėjusius piliečius.
Politinė partija „Drąsos kelias“ 50 kandidatų iškėlė kaip savarankiškus rinkimų kampanijos dalyvius ir dar 16 kandidatų kelia kaip atstovaujamuosius rinkimų kampanijos dalyvius. Savarankiškas kandidatas turi teisę rinkti aukas pats, tvarkyti finansinius dokumentus, o atstovaujamąjį rinkimų kampanijos dalyvį finansuoja partija.
„Drąsos kelias“ vienmandatėse apygardose nekovos su kitų partijų atstovais, jeigu jie padėjo partijai Garliavos įvykių metu, todėl Kaune, Aleksoto–Vilijampolės apygardoje partija nekels savo kandidato prieš konservatorių Rytą Kupčinską, kaip „padorų“ žmogų.
Prieš Naglį Puteikį N. Venckienės šalininkai iškėlė Vytautą Kuklį, kurį į Danės apygardą „permetė“ iš Vilniaus-Šalčininkų apygardos. N. Puteikis, rinkimuose panoręs savo jėgas išbandyti savarankiškai, teigia esąs nustebęs dėl tokio „Drąsos kelio“ poelgio, nes rėmė buvusią teisėją N. Venckienę, kai Seime buvo prašoma panaikinti teisinį jos imunitetą.
Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: centre – Jonas Varkala, „Drąsos kelio” kandidatas Seimo rinkimuose.
Laikraštis „XXI amžius”
2012.09.11