Jungtinės Amerikos Valstijos rengiasi kibernetiniam karui


Pentagonas planuoja prevencines kibernetines atakas Amerikos strateginiams interesams apginti, praneša Stefanas Biusaras "Le Temps" skaitytojams.

„Buvo metas, kai "Al Quaeda" Amerikos saugumo tarnyboms kėlė šiurpą, bet dabar grėsmių spektras pasikeitė, – sakoma straipsnyje. – Antradienį, kalbėdamas Kongrese, JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Džeimsas Klepperis sakė, kad kibernetinės atakos Jungtinėms Amerikos Valstijoms yra pavojingesnės už islamiškąjį terorizmą.

Tą pačią dieną JAV prezidentas Barakas Obama už uždarų durų kibernetinio saugumo problemą svarstė su senatoriais. Trečiadienį jis surengė ta tema pasitarimą Baltųjų rūmų operatyviniame štabe. Amerikos prezidentas viename iš paskutiniųjų televizijos interviu perspėjo KLR, nes esama įtarimų, kad už kibernetinių atakų prieš Ameriką slypi būtent Kinija“.

Kibernetinė vadovybė, sudaryta prieš trejus metus, antradienį paskelbė: naujų kibernetinio nusikalstamumo grėsmių akivaizdoje Pentagonas sudarys 40 grupių (iš tūkstančių civilių asmenų ir kariškių), kurios rengs galimas prevencines kibernetines atakas Amerikos strateginiams interesams apginti, tęsia straipsnio autorius.

Per paskutinius šešis mėnesius buvo įvykdyta daugiau kaip 160 atakų prieš Volstritą. Vašingtone kompiuterinių atakų aukomis tapo federacinės agentūros, spaudimo grupės, Kongresas. Tokio likimo neišvengė "The Washington Post" ir"The New York Times" redakcijos.

„Piratai puolė ir kompanijas, kurios specializuojasi naftos ir dujų gavyboje. Pasak ekspertų, kalbama apie atakas iš Kinijos teritorijos, kurių tikslas – gauti pramoninių paslapčių apie kai kuriuos sluoksnio atskyrimo metodus angliavandenilių gavyboje“, – sakoma straipsnyje. „Amerikos specialiųjų tarnybų vadovai būgštauja, kad kibernetiniai teroristai gali imti kontroliuoti keleivinius traukinius bei sąstatus, kurie gabena chemines medžiagas, o taip pat elektros bei vandens tiekimo objektus, kad juos sunaikintų ar užkrėstų“, – perduoda žurnalistas.

„Kibernetinių grėsmių problema svarstoma gana paradoksalioje aplinkoje, – komentuoja Stefanas Biusaras. – Kongresas ir Baltieji rūmai negali susitarti dėl griežtos ekonomijos plano padarinių susilpninimo, žvalgyba rizikuoja negauti apie 4 mlrd. dolerių į biudžetą, kuris 2013 metais sumažėjo 7 procentais.

Kai dėl prevencinių kibernetinių atakų savo interesams apginti, tai Amerikos vadovybė neatmeta galimybės, jog prieš įvykdant tokią ataką, reikės diplomatinių žingsnių, nes toks scenarijus gali turėti rimtų padarinių atakuojamai valstybei, taip pat ir humanitariniu aspektu“.

Nuotraukoje: ar JAV prezidentui Barakui Obamai pavyks atremti Kinijos kibernetines atakas?

Šaltinis: "Le Temps"

2013.03.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *