Stengiamės, Vladimirai Vladimirovičiau, priešinamės…


Ateina pas Putiną nuolankus verslininkas:

– Vladimirai Vladimirovičiau. Savo gamyklą aš sugrąžinau valstybei, užmiesčio namą padovanojau vaikų darželiui, sumokėjau visus mokesčius už save ir  savo artimuosius. Prašau leisti išvykti į užsienį.

Putinas:

– O kaip sena rusiška tradicija – prieš išvykstant pasėdėti?

Panašiai Vladimiras Vladimirovičius elgiasi ne tik savo namuose, bet ir Europoje, net JAV. Ir ne tik.

– Vladimirai Vladimirovičiau, – į Rusijos valdovą nuolankiai  kreipiasi pabėgėlių iškankinta moterėlė Angelė, – gal galėtumėt iš Ukrainos išvesti savo karius ir sunkiąją ginkluotę? Mes savo įsipareigojimus įvykdėme.

– O kaip ekonominės sankcijos?

– Sankcijas tikrai panaikinsime. Tik ta Dalia iš Vilniaus mums vis dar trukdo, reikalauja jas pratęsti, net padidinti. Pakalbėkite su ja pats kaip su savo verslininku – turėtų nusileisti. Pagrasinkite atsiimti Klaipėdą, Visaginą, pareikalaukite taip žiauriai neskriausti rusakalbių. Lietuvoje yra protingų žmonių ir Seime, ir Vyriausybėje, jie laukia tvirtesnio jūsų žodžio. Tik nuolankiai prašau: neišduokite manęs, nes mano reitingai ir taip žemi. Beje, gal galėtumėt sumažinti pabėgėlių srautą bent jau į mano tėvynę? Tiesiog dūstame nuo jų, vokietaitės bijo išeiti į gatvę…

– O kaip Nord Stream 2?

– Statysime, būtinai statysime, Vladimirai Vladimirovičiau. Tik ta Vilniaus Dalia ramiai gyventi trukdo. Didžiulę klaidą padarėme, priimdami ją į mūsų kompaniją. Bet tikimės, kad jūs padėsite šią klaidą ištaisyti – ir vėl kokiam penkiasdešimtmečiui bus ramu, kaip dabar Kryme. Juk Lietuva liko beveik be lietuvių, dėl to mums turėtumėte būti dėkingi, Vladimirai Vladimirovičiau. Atidarėme sienas, ir jie plūstelėjo kaip pamišę, sotesnio gyvenimo ištroškę, tarsi kokie sirai, afganai…

Lietuvoje, pavyzdžiui, jau beveik neliko daktarų – visi tai Berlyne, tai Londone šiltai įsitaisė. O gripas Lietuvoje dar tik įsibėgėja. Iš tos valstybės liks vien pavadinimas, bet ir jį galėsite pakeisti, pavyzdžiui, į Šiaurės vakarų kraštą. Ne man jus mokyti, Vladimirai Vladimirovičiau, šia prasme gilias tradicijas turite. Visa Vakarų Europa jums bus dėkinga: ne vien vokiečiai, bet ir prancūzai, italai, ispanai…

– O kaip tie 3,5 milijardo dolerių, kuriuos Obama raketų, tankų pavidalu ketina mesti arčiau mūsų sienų –  į Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją?

– Priešinamės, Vladimirai Vladimirovičiau, iš visų jėgų priešinamės. Ką tas Obama! Nesugebėjo jis jūsų įveikti Sirijoje, neįveiks ir Baltijos valstybėse. Jo giesmelė jau sugiedota. Tikimės, kad kitas prezidentas bus dar išmintingesnis ir neaukos nei Amerikos, nei mūsų, tikrų europiečių, gerovės dėl tų mirštančių valstybėlių. Tik jūs mums ir Amerikai vis priminkite, kad turite atominį ginklą. Visi suprantame – jo niekada nepanaudosite, bet tokios kalbos mums atriša rankas: negalime juk dėl minėtų valstybėlių statyti į mirtiną pavojų Vakarų civilizacijos! Tad drąsiai pulkite, o mes tik vaizduosime, kad jas giname, tik protestuosime.

Propagandiniame kare jums labai sekasi, tikėkimės, kad Vilnių, Rygą ir Taliną užimsite be šūvio, kaip 1940-aisiais. Tiesą sakant, mes ir norėdami nelabai galėtumėm pasipriešinti, nes nei mes, nei prancūzai,  italai, švedai beveik neturime ginklų – šaltajam karui pasibaigus kardus pakeitėme į arklus, ir dabar pasikliauname tik Amerika, kuri, kvailiukė, velka visą naštą.

Ilgai nedelskite, nes nafta ir dujos pinga. Ne Amerika, o patys rusai gali sukliudyti jums įgyvendinti didžiąją misiją – tapti pasaulio galybe, kaip Josifo Visarionovičiaus, Nikitos Chruščiovo, Leonido Iljičiaus laikais. Milijardierius Sorošas pranašauja, kad 2017-ieji jums bus lemtingi – bankrutuosite. Teisingai mąstote: nuo bankroto jus gali išgelbėti karas. Dėl Ukrainos nesirūpinkite, Ukraina sugrįš pas jus, nes mes jai padedame tik žodžiais, korupcija ten kaip Janukovyčiaus laikais; suirutė, reformų imitavimas atliks jums naudingą darbą.

Apie Moldovą, Gruziją nėra ką kalbėti: daugiau jokių Europos Sąjungos plėtrų; didelis klaustukas, ar išsilaikysime ir be jų. Nepavyks mums sukurti Europos Sąjungos imperijos, kaip svajojome, nepavyks. Gudriai elgiatės, ką čia kalbėti – patys mušate, patys rėkiate: kovokime su islamo vastybe, su terorizmu! Bet jūsų bombos krinta ne ten. Šelmis jūs, Vladimirai Vladimirovičiau, tikras šelmis.

Tad nelaukite liepos mėnesio. Varšuvoje galime neatlaikyti Kačinskio ir Dalios iš Vilniaus spaudimo. Neverta rizikuoti.

Žurnalo Der Spiegel nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

2016.02.13; 13:13  

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *