Rusijos „provokacijos“ rizika kelia nerimą Estijos valdžiai


Ott Ummelas / Blomberg

Estijos užsienio reikalų ministro Sveno Miksero nuomone, nestabilumas Baltijos regione padidėjo dėl „pastaruosius kelerius metus stiprėjančio Rusijos režimo agresyvumo“, praneša Otas Umelasas leidinyje Bloomberg Markets.

„Nors provokacijų grėsmė būtų išaugusi nepriklausomai nuo to, kas laimėtų Amerikos rinkimuose, Hilari Klinton patirtis saugumo reikaluose galėtų „šiek tiek“ sutrumpinti rizikos laikotarpį, sakė Mikseris, paskirtas į savo postą šį mėnesį pasikeitus vyriausybei“, – praneša žurnalistas.

Rusijos lyderiai „bandė sugriauti Vakarų šalių solidarumą, paskleisti nepasitikėjimą ir pasinaudoti langais, atsidarančiais tada, kai pasirengimas reaguoti į provokacinius žingsnius nusmunka“,  sakė 43 metų Mikseris per interviu Taline. „Šiuo momentu mes neišvengiamai turime ruoštis labai greitai reaguoti į besikeičiančias grėsmes ir atidžiai stebėti savo sąjungininkus“.

Mikseris pažymėjo kad JAV ir Rusijai reikia pamėginti sutvarkyti santykius, tačiau dėl dviejų šalių interesų ir pasaulėžiūros skirtumų sunku tikėtis, kad jie atsinaujins ilgam.

Informacijos šaltinis: Bloomberg.

2016-12-06; 18:10

print