Jūrų pratybos „Baltijos tvirtovė 2021“ vyks kartu su tarptautinėmis pratybomis „Baltops 2021“


Birželio 4-18 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos rengia kasmetines tarptautines pratybas „Baltijos tvirtovė 2021“ („Baltic Fortress 2021“), kurios šiemet vyks kartu su JAV karinio laivyno organizuojamomis didžiausiomis metų laikotarpiu vykstančiomis pratybomis Baltijos jūroje „Baltijos operacijos 2021“ („Baltops 2021“).
 
Pratybos „Baltijos tvirtovė 2021“ vyks ne vien jūrinėje erdvėje, bet apims ir kranto bei vidaus vandenų zoną. Pratybos vyks Baltijos jūros Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, taip pat Kuršių mariose, Kuršių nerijoje bei Klaipėdos mieste.
 
Pratybose dalyvaus Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Estijos karinių jūrų pajėgų laivai, Baltijos šalių karinių laivų junginys „Baltron“, Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir kranto daliniai, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos jūrų pėstininkai bei Lenkijos karinių jūrų pajėgų kranto gynybos raketų dalinys.
 
Tarptautinės karinių jūrų pajėgų pratybos „Baltijos tvirtovė“ vyksta nuo 2008 metų kasmet vis kitoje Baltijos šalyje.
 
JAV karinio laivyno Baltijos jūroje organizuojamos tarptautinės jūrų pratybos „Baltops“ šiemet jau yra 50-osios, vykstančios nuo 1972 m. Jos vyks birželio 6-18 dienomis. Pratybose dalyvaus apie 40 laivų, 60 orlaivių bei apie 4 tūkst. karių iš 16 NATO ir dviejų neutralių valstybių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.04; 08:17
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *