Kinija ir Rusija demonstravo vienybę surengdamos bendras jūrų pratybas


Kinijos ir Rusijos karinių laivų armada demonstratyviai praplaukė Japonų jūra, arti Vladivostoko uosto, pagal bendrų jūros pratybų programą. Pratybos „turi parodyti stiprėjančią dviejų šalių su istoriškai nepaprastais santykiais vienybę“, – rašo James Perlesas laikraštyje The New York Times.

Kinijos laivyno vadas generolas majoras Jan Cziunfejus sakė Kinijos žurnalistams, kad pratybų tikslas – sustiprinti „strateginį pasitikėjimą“ ir pagerinti dviejų laivynų bendradarbiavimą.

„Tai demonstruoja neregėtai gerus Kinijos ir Rusijos tarpusavio santykius, – sakė Šanchajaus tarptautinių tyrimų universiteto Rusijos tyrimų centro direktorius profesorius Van Ninas. – Tai rodo, kad dvi šalys gali remti viena kitą tarptautinėje arenoje“.

Abi šalys siekia, kad pasaulis būtų daugiapolis, kuriame Jungtinės Amerikos Valstijos mažiau dominuotų, sakė jis.

Pernykštės bendros dviejų šalių pratybos buvo apribotos kovos su terorizmu ir piratais manevrais, sakė Jungtinių Amerikos Valstijų Karinio jūrų koledžo strateginių tyrimų katedros docentas Nan Li. Šį kartą į pratybas įtraukti laivyno priešraketinės, priešlaivyninės ir antvandenyninės pajėgos.

Ta laivų įvairovė ir pratybų sudėtingumas iliustruoja netikėtą Rusijos ir Kinijos karinio bendradarbiavimo pagilėjimą, pabrėžė N.Li.

Tačiau dviejų šalių ginkluotųjų pajėgų artumas ribotas, pridūrė jis. Atrodo, kad bendros pratybos buvo planuojamos neatsitiktinai, mano jis.

Rusija ir Kinija vis dėlto formaliai nėra sąjungininkės ir neateis viena kitai į pagalbą, jei kils realus pavojus, pažymi jis. Ir vis dėlto, anot jo, pratybos arti Vladivostoko pagal mastus ir laivų kiekį lygintinos su pratybomis, kurias Jungtinės Amerikos Valstijos vykdo su šalimis, nesančiomis jų partnerėmis.

Medžiaga parengta bendradarbiaujant su "Bri Fen"

Šaltinis: The New York Times

2013.07.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *