Kaip Brežnevo sūnus išsisuko nuo britų „medaus spąstų“


Didžiosios Britanijos žvalgyba įtraukė į veiklą žavią agentę, kad priviliotų Brežnevo sūnų į pižaminį vakarėlį, tvirtina The Times, remdamasis Olofo Franstedto, kuris 1966–1978 metais vadovavo Švedijos Valstybės saugumo tarnybai (SEPO), memuarais „Šnipų medžiotojas“ („Spionjagaren“).

Suvilioti Jurijų Brežnevą buvo pavesta tokiai „Eni“, kuri visada sėkmingai susidorodavo su panašiomis misijomis, rašo žurnalistas Devidas Čarteris.

SEPO tikėjosi: Jurijų Brežnevą kompromituojanti medžiaga bus naudinga šantažui, kad būtų galima išgauti informacijos ar kitokių paslaugų.

Sumanymas kilo švedų ir britų žvalgybai, kai aštuntojo dešimtmečio pradžioje Jurijus Brežnevas pradėjo dirbti sovietų prekybos atstovybėje Stokholme. Tuo metu Stokholmas garsėjo aukštosios visuomenės pižaminiais vakarėliais, kuriuos kartais sekė SEPO.

Keletas agenčių turėjo įvilioti Brežnevą ir dar du sovietų piliečius į butą, kuriame įrengtos slaptos kameros ir mikrofonai. „Ir švedai, ir kiti žmonės Vakaruose susigundydavo kvietimais užsiimti seksu, mes manėme, kad rusus tai irgi paveiks“, – rašo O.Franstedtas.

Bet Jurijus Brežnevas ir kiti netikėtai paliko Švediją. Vėliau išaiškėjo, kad Maskvą perspėjo sovietų šnipas – SEPO bendradarbis Stigas Berglingas.

Šaltinis: The Times

2014.05.13; 07:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *