Kaip Ūkio ministrės kelionę į Kazachstaną vertina rusų spauda


Slaptai.lt supažindina savo skaitytojus su dviem leidinio RuBaltic.Ru publikacijomis, kurių autoriai analizuoja Lietuvos Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės atleidimo priežastis. Tai – Aleksandro Nosovičiaus straipsnis "Dangaus toliai: kam ir kodėl reikalingas skandalas su Lietuvos ūkio ministre" ir Sergėjaus Rekebos rašinys "Birutė Vėsaitė šalinama už taisyklių pažeidimą".

Matyt, pats įdomiausias pastebėjimas yra šis: "Bet štai bėda – įmonės „Arvi“ vadovas Vidmantas Kučinskas nuo 2010 m. yra Rusijos Federacijos konsulas Marijampolėje. Skraidyti pas artimiausius Maskvos draugus, finansuojant Rusijos partneriams Lietuvoje, – tai per daug žiauru pažeidžiamai Lietuvos demokratijai“.

Taigi Slaptai.lt skaitytojų dėmesiui pateikiame dviejų rusiškų publikacijų santraukas.

Aleksandras Nosovičius, "Dangaus toliai: kam ir kodėl reikalingas skandalas su Lietuvos ūkio ministre"

Skandalas dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydžio privačiu lėktuvu į Kazachstaną naudingas visoms Lietuvos politinėms jėgoms, išskyrus valdančiuosius socialdemokratus: „Jis be abejo naudingas konservatoriams ir liberalams – juk opozicija. Jis naudingas ir jaunesniesiems partneriams koalicijoje – Darbo partija turi galimybę atkeršyti už neliečiamybės panaikinimą Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui ir Vitalijai Vonžutaitei. Dabar politiškai motyvuotas „principingumas“ socialdemokratams grįžo bumerangu“.

Tačiau tai naudingiausia Prezidentei Daliai Grybauskaitei, rašoma straipsnyje. Šis skandalas jai suteikia progą smogti Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus įvaizdžiui – jos pagrindiniam varžovui artėjančiuose Prezidento rinkimuose 2014 metais – bei atsiteisti su B.Vėsaite, kuri Prezidentei kelia neslepiamą susierzinimą.

Straipsnyje rašoma, jog didžiausias smūgis socialdemokratams šiame skandale buvo ne Prezidentės ir opozicijos kritika, bet tai, jog prie jų prisidėjo ir Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Informacijos šaltinis – RuBaltic.Ru

XXX

Sergėjus Rekeba, "Birutė Vėsaitė šalinama už taisyklių pažeidimą"

„Tolimesnis Birutės Vėsaitės likimas nulemtas. Teliko niuansai – išeis politikė pro duris, ar pro langą, nors tai net nebe taip svarbu – kryptis jai nurodyta: link išėjimo! Kur kas svarbiau, jog visa ši istorija tapo griežtu signalu tiek politiniam elitui, tiek verslui, tiek ir visuomenei apie tai, kas čia šeimininkas ir kas galima, o kas neleistina šiuolaikinėje Lietuvoje”, – rašoma “RuBaltic” straipsnyje.

S. Rekeba rašo, jog tai, kaip lengvai Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius atsisveikina su savo žmonėmis, turėtų pradėti jaudinti socialdemokratus. Jo teigimu, Socialdemokratų partijos viduje gali kilti ir nesutarimų.

Tačiau, straipsnio autoriaus teigimu, „iš visos pagarbos Algirdo Butkevičiaus vaidmeniui šioje istorijoje – tai visgi konfliktas tarp Prezidentės ir ūkio ministrės. Gal greičiau net tarp asmeniškai D. Grybauskaitės ir asmeniškai B. Vėsaitės, kuriai šalies vadovė jaučia atvirą nepalankumą.

Lietuvoje esant prezidentinei demokratijai, ūkio ministrė leido sau per daug. Ji sugebėjo prieštarauti D. Grybauskaitės ir konservatorių projektui dėl Visagino atominės elektrinės, todėl jei net nebūtų šios istorijos su skrydžiu, būtų verta ją išsigalvoti. Ir net verta ją išsigalvoti būtent su „Arvi“ įmone, arba panašia į ją. Būtų šios įmonės vietoje kokia nors kita – ministrė galėtų išsisukti lengvu Prezidento pagąsdinimu ir pasipiktinusiu Premjero žvilgsniu pro akinių stiklus. Bet štai bėda – įmonės „Arvi“ vadovas Vidmantas Kučinskas nuo 2010 m. yra Rusijos Federacijos konsulas Marijampolėje. Skraidyti pas artimiausius Maskvos draugus, finansuojant Rusijos partneriams Lietuvoje, – tai per daug žiauru pažeidžiamai Lietuvos demokratijai“, – rašoma straipsnyje. 

Informacijos šaltinis – RuBaltic.Ru

Nuotraukoje: socialdemokratė Birutė Vėsaitė turės palikti Lietuvos Ūkio ministro postą.

2013.05.31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *