Kaip veto dėl Miškų įstatymo pataisų paversti niekiniu


Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos ministerija svarsto planus, kurie Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pataisų paverstų niekiniu. Šis veto ir tolesnis balsavimas Seime  išgelbėjo bent dalį Lietuvos ežerų pakrančių nuo visiško aptvėrimo ir užstatymo.

Dabar norima keisti ežerų kranto liniją (griežtai žymimą kadastriniuose dokumentuose), ir skelbti, kad ežerai tolydžio mažėja, pavyzdžiui, apauga nendrėmis. Tada atsiveria tos pačios galimės užstatyti ir aptverti paežerių ir paupių miškus, nes neliks 5-erių metrų pločio pakrančių apsauginės zonos. To ir buvo siekiama, bandant „prastumti“ Miškų įstatymo pataisas. Apsauginė juosta „nukeliaus“ į ežerą, tad bus galima laisvai statyti ir tverti pakrantes. Judėjimas „Už gamtą“ net patį tokio beprecedentinio plano svarstymą laiko labai rimtu kėsinimusi į mūsų visų gamtinį paveldą.

Ketvirtadienį 09.20 val. organizuojama išvyka į klasikiniu ežerų naikinimo pavyzdžiu tapusį Balčio ežerą netoli Pilaitės. Dalis pakrančių jau sunaikintos, nelaukiant jokių nutarimų. Ežere peri daug retų, Europinės svarbos paukščių. Turėti tokią gyvybės ir biologinės įvairovės oazę – sėkmė Vilniaus miestui. Dalyvaus Aplinkos ministerijos, Judėjimo „Už gamtą“, Pilaitės bendruomenės ir kitų organizacijų atstovai.

Susitinkame ketvirtadienį 09.20 prie Pupos prekybos centro Pilaitėje.

Nuotraukoje: gamtininkas Algirdas Knystautas, šio pranešimo autorius.

2011.07.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *