Kaip VSD tarp pabėgėlių identifikuos su terorizmu susijusius asmenis?


Valstybės saugumo departamentas (VSD), koordinuodamas valstybės institucijų kovą prieš terorizmą, sušaukė tarpžinybinį pasitarimą, kuriame buvo aptartos terorizmo prevencijos priemonės ir valstybės institucijų veiksmų koordinavimas, rengiantis priimti perkeliamus prieglobsčio prašytojus.

Susitarime dalyvavo VSD, Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijų, Migracijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai.

Šiuo metu Europos šalių žvalgybos tarnyboms iškilęs iššūkis identifikuoti susijusius su terorizmu asmenis dideliame prieglobsčio prašytojų sraute. VSD neturi duomenų, kad tarp prieglobsčio prašytojų yra tokių asmenų, tačiau negalima visiškai atmesti prielaidos, jog tarp plūstančių prieglobsčio prašytojų gali jų pasitaikyti. 

Pasitarime sutarta glaudžiai derinti valstybės institucijų veiksmus rengiantis ir vykdant prieglobsčio prašančių asmenų duomenų tikrinimą. VSD aktyviai dalyvaus prieglobsčio prašytojų perkėlimo į Lietuvą procese. Departamento pareigūnai tikrins kiekvieną į Lietuvą perkeliamą pabėgėlį, kad grėsmę valstybės saugumui galintys kelti asmenys į Lietuvą nepatektų.

VSD jau dabar konsultuojasi su partneriais, tariasi dėl keitimosi informacija ir kitokio bendradarbiavimo būdų. VSD pareigūnai vyks į pabėgėlių stovyklas ir centrus.

Informacijos šaltinis – VSD.lt

2015.03:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *