Kam reikalingas antrasis “kosovas” Europoje?


Prisigyvenome. Negana to, kad V.Uspaskichas (o ne tai, kas vadinama Darbo partija) sudėliojo valdžios pasjansą Vilniaus ir Kauno savivaldybėse po savivaldos rinkimų taip, kad TS-LKD, kuri turėjo dideles galimybes būti valdancioje koalicijoje, kad ir be mero posto, liko be nieko.

Tai dabar sulaukėme momento, kai LLRA partijos viršūnėlės su V. Tomaševskiu priešakyje (o ne eiliniai partijos nariai, lenkų kilmės Lietuvos piliečiai) nurodinėja TS-LKD partijai, ką priimti ir ką pašalinti iš jos gretų. Būkime sąžiningi patys sau ir galų gale aiškiai įvardinkime, kas yra kas bei kas iš tikrųjų vyksta.

Nežiūrint J. Razmos ir keletos kitų TS-LKD vadovybės atstovų aiškinimų, kad Tautininkų frakcijos pirmininko G. Songailos pašalinimas iš TS-LKD yra nesusijęs su jo požiūriu į LLRA  veiklą, drįstu konstatuoti, kad tai, švelniai tariant, yra netiesa. Šį pašalinimą vertinu kaip kerštą už nepavykusią koaliciją su LLRA, formuojant valdančiąją daugumą Vilniaus mieste.

Niekaip negaliu suprasti, kaip TS-LKD Vilniaus sueigos taryba be partijos vadovybės su jos pirmininku A. Kubiliumi priešakyje pritarimo galėjo pritarti koalicijos su LLRA sudarymui po tokio ekstremistinio ir įžeidžiančio  V. Tomaševskio pasiūlymo lietuviams integruotis Vilniaus krašte. Vietoje to, kad pareikšti aiškią nuomonę dėl V. Tomaševskio veiksmų,  kurstant tautinę nesantaiką ir imtis teisinių priemonių tokios veiklos sustabdymui, ko ir siekė G. Songaila savo veiksmais, TS-LKD Priežiūros komitetas pastarąjį pašalino iš partijos. Tai ir leido V. Tomaševskiui bei jo pasekėjams toliau vykdyti savo nusikalstamą kampaniją, netgi nurodinėti, kaip turi elgtis visa TS-LKD partija. Netrukus dienos šviesą išvydo ir V. Tomaševskio kolegos, Ministro pirmininko patarėjo Česlavo Okinčico pareiškimas, iš kurio galima suprasti, kad Seimo pirmininkę, TS-LKD vicepirmininkę Ireną Degutienę jis įvardina kaip politikos nevykėlę.

LLRA iniciatyva Vilniaus krašte yra renkami parašai tarp lenku tautybės piliečių, netgi mokyklinio amžiaus, kuriais bus siekiama įrodyti būtinybę Lietuvoje įkurti lenkų autonominę teritoriją. Kas gali paneigti, kad ateityje nebus imtasi ir naujų priemonių, kurios sukels tautinę nesantaiką, kurią vargu ar bus galima taikiai sureguliuoti. Tuo labiau, kad „kaltieji” jau parinkti. Be jokios abejonės tai bus šių metų Kovo 11d. eitynių dalyviai, kurie nešė plakatus „Lietuva-lietuviams” ir kurių gretose buvo kitas Tautininkų frakcijos narys K. Uoka, taip pat pašalintas iš TS-LKD partijos. Verta prisiminti, kad su šiuo šūkiu mes prieš 20 metų tapome nepriklausoma valstybe. Kita vertus, turiu atkreipti dėmesį, kad būtent K. Uoka, būdamas kartu su eitynių dalyviais ir aiškindamas jiems tikrą patriotizmo supratimą, stengiasi sulaikyti juos nuo neapgalvotų ir kraštutinių veiksmų.

Kaip tik tolesnis nusikalstamas valdžios neveiklumas ir keliaklupsčiavimas prieš tokius veikėjus, kaip V.Tomaševskis bei jo pasekėjai, ateityje gali turėti lemiamos įtakos įvairiems neprognozuojamiems veiksmams. Norėtųsi jau šiandien žinoti, kas prisiima ar rengiasi prisiimti atsakomybę už tai. Norėtųsi žinoti konkrečias pavardes ir vardus tų, kurie prisiims tą atsakomybę. Premjere Andriau Kubiliau, gal Jūs tai padarysite pirmas?

Nežiūrint to, kad TS-LKD vadovybės požiūris į Tautininkų frakciją (ar bent jau į jos aktyviąją dalį)  partijoje, švelniai tariant, yra nekoks, mes esame pasirengę nuoširdžiam pokalbiui be išankstinio nusiteikimo, nežiūrint buvusių nesusipratimų, su visomis TS-LKD partijos  struktūromis, frakcijomis, skyriais ir (ar) pavieniais nariais apie partijos ir Lietuvos ateitį, prisiimdami pilną atsakomybę už savo požiūrį ir veiksmus.

Nuotraukoje: TS-LKD Tautininkų frakcijos valdybos narys Albertas Koviera, šio teksto autorius.

2011.05.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *