Karališkoji pora buvo įtraukta į diplomatinį skandalą


Olandijos ministras pirmininkas buvo spaudžiamas raginimų atšaukti karališkosios poros vizitą į Rusiją po to, kai savo bute Maskvoje buvo sumuštas ir pririštas prie kėdės tos šalies diplomatas, praneša The Times.

„Markas Riuttė bandė atmesti opozicijos raginimus atšaukti kitą mėnesį numatytą karaliaus Villemo Aleksandro ir karalienės Maksimos vizitą po to, kai Maskvoje buvo sumuštas Nyderlandų ambasadoriaus padėjėjas Onnas Elderenboschas“, – sakoma straipsnyje.

Nors Rusija ir pareiškė dėl to apgailestaujanti, tačiau tai, kad O.Elderenboschą savo namuose užpuolė ir surišo du žmonės, dauguma Europos valstybių įvertino kaip akivaizdų kerštą „akis už akį“ už Rusijos diplomato Dmitrijaus Borodino areštą Hagoje, rašo straipsnio autoriai Čarlzas Bremneris ir Nikas Holdsvortas.

„Kitas išraiškingas signalas Nyderlandams buvo paliktas ant veidrodžio užrašas lūpų dažais ir su užuomina apie kovotojus už gėjų teises. Olandai lyderiavo kritikuojant prezidentą Vladimirą Putiną už homoseksualų teisių pažeidinėjimą“, – pažymi The Times.

„Įtampa tarp dviejų šalių sustiprėjo po to, kai Rusijos specialiosios paskirties kariai suėmė žmones, buvusius Olandijai priklausančiame Greenpeace laive Arktikoje“, – sakoma straipsnyje.

„Ekspertai mano, kad V.Putinas ruošiasi „griežtam žaidimui“ artėjančiame konflikte su ES, kad neleistų Ukrainai užmegzti ypatingų ryšių su bloku“, – perduoda laikraštis.

JAV Valstybės departamentas pasmerkė Olandijos diplomato užpuolimą. „Svarbu, kad Rusijos vyriausybė garantuotų tolerantišką atmosferą“, – perduoda leidinys Valstybės departamento pareiškimą.

Nuotraukoje: Nyderlandų karalius Villemas Aleksandras ir karalienė Maksima.

Šaltinis: The Times

2013.10.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *