Kas užpuolė Kaseya?


Kaseya

JAV prezidentas Džo Baidenas pavedė Amerikos žvalgyboms išsiaiškinti, kas organizavo kibernetines atakas prieš Kaseya. Apie tai pranešta liepos 3-iąją.

„Mes nesame tikri, kad tai – Rusijos programišų darbas. Bet jei mūsų slaptosios tarnybos nustatys, jog už tai atsakinga Rusijos valdžia, kad Rusijos valdžia apie tai žinojo, aš paskambinsiu V.Putinui ir pasakysiu, kad Vašingtonas atsakys į tokį išpuolį. Bet kol kas mes nesame tikri, kad tai – Kremliaus veikla”, – teigė JAV prezidentas.

Reuters agentūra primena, jog ši kibernetinė ataka pakenkė šimtams Amerikos kompanijų, kurios ir įtakingos, ir gausios.

Šios iformacijos kontekstas štai toks: JAV ir Didžiosios Britanijos bendrame pranešime teigiama, kad būtent GRU organizuoja kibernetines atakas prieš JAV kompanijas nuo 2019-ųjų metų iki šiol.

Liepos 3 dieną tapo aišku, kad naujausios kibernetinės atakos metu nukentėjo Kaseya programinės įrangos naudotojai – apie 1000 įmonių. Dėl šio išpuolio nukentėjo ir per 800 stambių Švedijos parduotuvių.

Manoma, kad hakeriai priklauso REvil grupei, kuri prieš mėnesį surengė kibernetinę ataką prieš JAV mėsos pramonę (apie tai rašė Bloomberg). Manoma, kad jie atakavo ir Nyderlandų, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, Prancūzijos, Latvijos, Čekijos įmones.

Informacijos šaltinis – Gordonua.com

2021.07.05; 05:00

print

Vienas komentaras

  • Jūs ištęžę vakarų Evoropos ir usos tešliai galite vožtelėti tiems ruskeliams, kad anie net žagtelėtų? Ar tik milijoninius kyšius iš putkės sugebate imti?

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *