Kaune atskleista milijoninė PVM grobstymo afera


Kauno apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno valdybos pareigūnai išaiškino organizuotą 17 asmenų grupę, kuri galimai iš šešėlinės prekybos cukrumi apgaule gavo ir pasisavino bevei 10 milijonų litų.

Pareigūnai išsiaiškino, kad Lietuvos bendrovės per fiktyvias įmones slėpė pridetinės vertės mokestį (PVM). Dešimt į teisėsaugos akiratį patekusių asmenų turi aukštąjį išsilavinimą. Visi veikėjai tarpusavyje susiję, pažįstami.

Nuo 2010 metų šie asmenys vykdė prekybą cukrumi, kurį importuodavo iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausiai iš Lenkijos ir Čekijos, ir parduodavo Lietuvoje.

Apyvarta siekė daugiau nei 100 milijonų Lt.

Manoma, kad buvo išvengta 10 mlj. Lt PVM mokesčio. Mokesčių buvo vengiama fiktyvių įmonių pagalba, forminant fiktyvius pirkimus, įsigyjant programinę įrangą. Įmonės importuodavo cukrų į Lietuvą ir parduodavo gamybininkams.

Vėliau būdavo deklaruojama, kad Lietuvoje perkama  programinė įranga ir eksportuojama į Latviją. Specialistai nustatė, kad deklaruojama brangiai kainuojanti programinė įranga iš tiesų yra menkavertė arba bevertė. Tokiu būdu buvo išvengiama PVM mokesčio. Iš viso Lietuvoje buvo įsteigta 11 įmonių, kurios realiai vykdė veiklą ar tarpinininkų vaidmenį.

Operacijos metu suimtas Latvijoje gyvenantis 62 metų asmuo, neturintis pilietybės. Jis puikiai nusimanė apie kompiuterius ir galėjo būti vienas iš aferos organizatorių.

Be to, buvo sulaikyta viena Latvijos pilietė ir 10 lietuvių, penki iš jų suimti.

Laikraštis “XXI amžius”

2012.09.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *