Keleiviniai lėktuvai ne kartą tapo taikiniu


Civiliniai lėktuvai jau ne kartą yra tapę karių ir sukilėlių taikiniu.
 
Agentūros dpa-ELTA pateikia kelis pastarųjų dešimtmečių pavyzdžius, kai buvo numušti orlaiviai.
 
2014 metų liepą virš Rytų Ukrainos oro gynybos raketa numušė Malaizijos oro bendrovės lėktuvą „Boeing 777“. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės. Tarptautinis tyrimas parodė, kad „Buk“ raketa buvo atgabenta iš Rusijos.
 
2001-ųjų spalį 11 km aukštyje virš Juodosios jūros sprogo rusų lėktuvas Tupolew 154 – į jį pataikė raketa. Žuvo visi 78 orlaiviu skridę žmonės. Ukrainos kariuomenė tada Krymo pusiasalyje vykdė pratybas.
 
1998 metų spalį Rytų Konge sukilėliai nešiojamąja raketa „žemė-oras“ numušė „Congo Airlines“ avialinijų lėktuvą „Boeing 727“. Žuvo 41 žmogus, tarp jų – daug vaikų.
 
1988-ųjų liepą iš JAV karo laivo paleista raketa virš Persijos įlankos pataikė į Irano keleivinį lėktuvą, skridusį į Dubajų. Žuvo visi 290 žmonių. JAV kalbėjo apie tragišką klaidą.
 
1983 metų rugsėjį dėl tariamai pažeistos Sovietų Sąjungos oro erdvės naikintuvas virš Japonijos jūros numušė Pietų Korėjos orlaivį „Boeing 747“. Žuvo visi 269 juo skridę žmonės.
 
1980 metų birželį į šiaurę nuo Sicilijos į jūrą nukrito italų orlaivis „DC-9“. Žuvo 81 žmonės. Regione tuo metu vyko didelės NATO pratybos.
 
Italijos žinybos pradžioje kalbėjo apie aviakatastrofą. Vėliau Pietų Italijoje buvo rastas sudužęs Libijos naikintuvas. Remiantis viena iš teorijų, keleivinis lėktuvas buvo numuštas raketos per Prancūzijos, Libijos ir JAV naikintuvų oro mūšį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.11; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *