Klaipėdos apygardos prokuratūros pozicija


Klaipėdos apygrados prokuratūra pareiškia, jog nesutinka su pastaruoju metu viešojoje erdvėje eskaluojamomis mintimis, kad tiriant ekonominio – finansinio pobūdžio bylas taikomos galimai neadekvačios baudžiamojo proceso priemonės ir būdai.

Pritardami tam, kad baudžiamoji atsakomybė yra paskutinė priemonė užtikrinant įstatymų laikymąsi, bei tam, kad labiausiai skatintina yra teisės aiškinimo ir švietimo, teisės pažeidimų užkardymo veikla, kartu pažymime, kad gavus duomenų apie padarytą nusikalstamą veiką ikiteisminis tyrimas privalo būti pradėtas.

Atkreiptinas dėmesys, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai apgaulingos buhalterijos tvarkymo ir didelės vertės sukčiavimo vienoje iš Klaipėdos įmonių nėra pirmasis.

2008 m. FNTT Tauragės apskrities pareigūnai tos pačios bendrovės atžvilgiu nutraukė ikiteisminį tyrimą, vienam iš jos vadovų susitaikius su Valstybine mokesčių inspekcija. Tyrimo metu buvo nustatyti apgaulingos buhalterijos tvarkymo ir sukčiavimo faktai, įmonės vadovas pripažino neskaidrios buhalterijos bendrovėje egzistavimą ir atlygino valstybei padarytą žalą. Tačiau šių metų pradžioje ir Valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai minėtoje bendrovėje vėl nustatė mokestinius neatitikimus, kurių vienas kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas.

„Teisėsauga, siekdama visuomenės pasitikėjimo, privalo informuoti apie savo veiklą, laikytis veiklos skaidrumo standartų. Būtent teisėsaugos veiklos viešinimas yra viena iš priemonių teisės pažeidimų užkardymui. Dėl to, kad ikiteisminio tyrimo įstaigos disponuoja informacija, kuri turi preliminarų pobūdį, ją viešindami visada siekiame veiklos viešumo ir nekaltumo prezumpcijos, dalykinės ir asmeninės reputacijos apsaugos principų subalansavimo“, – sako Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius.

XXX

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnais atlieka ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės kyšininkavimo (pagal LR BK 225 str. 3 d.)

Šių metų kovo 20 d. STT pareigūnai sulaikė tris įtariamuosius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienos bankrutuojančios Klaipėdos UAB akcininkas galimai pasiekė, jog bendrovės bankrotą administruotų jų pageidaujamas bankroto administratorius.

Įtariama, jog minėtas bankroto administratorius kartu su vienos Vilniaus advokatų kontoros advokatu už bankrutuojančios bendrovės 31 milijono litų kreditorinio reikalavimo pripažinimą pareikalavo ir susitarė priimti 5,75 mln. litų neteisėtą atlygį.

Nuotraukoje: Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius.

Klaipėdos apgygardos prokuratūros informacija

2013.03.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *