„Klaipėdos rajono dovanėlės“


Klaipėdos savivaldybės salėje buvo surengtas Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono gyventojų inicijuotas susitikimas su UAB „Fortum Heat Lietuva“ bei UAB „Fortum Klaipėda“ vadovais dėl Klaipėdoje LEZ‘o teritorijoje planuojamos statyti termofikacinės elektrinės/šiukšlių deginimo gamyklos. Į susitikimą taip pat atvyko UAB „Fortum Heat“ atstovai iš užsienio, taipogi susirinkime dalyvavo Klaipėdos miesto vicemerė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos miesto tarybos nariai: Rolandas Bražinskas, Vladimir Kasov, Večiaslav Titov, Valerijonas Bernotas ir per 100 Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono gyventojų.

Susirinkimo pradžioje UAB „Fortum“ atstovai pristatė planuojamos termofikacinės elektrinės/šiukšlių deginimo gamyklos projektą, po projekto pristatymo visuomenė pateikė rūpimus klausimus UAB „Fortum“ atstovams bei Klaipėdos miesto vicemerei Juditai Simonavičiūtei ir Klaipėdos miesto tarybos nariams.

Įpusėjus susitikimui ir pradėjus kelti klausimus apie neva mokamus „atkatus“ ir su gamyklos statyba susijusius neaiškius ryšius, po kurio laiko tarybos narys R.Bražinskas paliko posėdžių salę. Vicemerė J.Simonavičiūtė buvo paklausta, „kodėl Klaipėdos rajono valdžia nepritarė Klaipėdos rajone šalia Dumpių sąvartyno planuojamai statyti šiukšlių deginimo gamyklai?“.

Judita Simonavičiūtė: „Rajonas su Klaipėdos savivaldybe nederino nei vieno savo projekto įleisdamas gyventojus prie Klaipėdos ribos statytis gyvenamuosius namus, jau prieš 30 metų pramonės zona šitoje vietoje buvo numatyta ir, kaip Lietuvoje sakoma, nežinojimas įstatymų neatleidžia nuo atsakomybės“.

Gyventojai tada paklausė: „jūsų teigimu, Jakų bei Rimkų kaimai atsirado vėliau negu LEZ‘as?“

Judita Simonavičiūtė: „Pirmiausia atsirado pramonės zona, kuri dar buvo sovietiniais metais patvirtinta ir pramonės zona nuo 1980 metų, o LEZ‘as atsirado šiek tiek vėliau, būtent pramonės zonoje, dabar Klaipėda yra iš visų pusių uždaryta, iš vienos pusės ji turi žaliąją zoną, iš kitos jinai turi jūrą, iš trečios pusės, deja, jinai turi dovanėlę –  Klaipėdos rajono gyvenotojus“

Tarp kitko, pati Judita Simonavičiūtė ir R.Bražinskas yra Klaipėdos rajono gyventojai.

Medikei pateikus klausimą ir lentelę, kurioje įrodoma dioksinų ir furanų žala žmogaus sveikatai, kurių pasekmės yra apsigimimai, vėžiniai susirgimai, taipogi pateikė kitų šalių statistinius susirgimų duomenis apie nuodų daroma žalą aplinkai ir gyventojams, vicemerė Judita Simonavičiūtė nutraukė gyventojos klausimo pristatymą ir pareiškė, kad ji „mala …“ Po šių nepagarbių žodžių gyventojai paliko posėdžių salę.

Citatos pateiktos iš susirinkimo metu nufilmuotos video medžiagos.

Nuotraukoje: Klaipėdos miesto vicemerė Judita Simonavičiūtė.

2010.12.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.