Klanų kova Rusijoje


„Pastaruoju metu Rusijoje išplaukė į paviršių visa virtinė triukšmingų bylų, susijusių su korupcija ir sukčiavimu. Prieš dvi savaites buvo pašalintas iš gynybos ministro posto Anatolijus Serdiukovas, nes jam artimi bendradarbiai atsidūrė skandalo centre: jie neva tai pardavinėjo valstybės turtą, sklypus, paveikslus, brangius papuošalus“.

Taip rašo Frankas Ninguizenas leidinyje “Süddeutsche Zeitung”. Be to, F.Ninguizenas primena, kad FST tikrina, kur yra retų automobilių kolekcija iš Riazanės muziejaus, uždaryto A.Serdiukovo nurodymu.

„Ruošiantis Azijos–Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo šalių aukščiausio lygio pasitarimui Vladivostoke, matyt, buvo išgrobstyta daugiau kaip 2 mln. eurų biudžeto lėšų. Už tai buvo suimtas buvęs regioninės plėtros ministro pavaduotojas. Panašūs kaltinimai pateikti dviems kitoms ministerijoms, o rengiant palydovinio navigacinio tinklo projektą GLONASS, manoma, buvo iššvaistyta apie 150 mln. eurų“, – rašo F.Ninguizenas.

Pasak F.Ninguizeno, opozicionierius Genadijus Gudkovas vertina korupcinių bylų srautą kaip klanų kovos išraišką. „Prezidentas Vladimiras Putinas joje – tik teisėjas. Jeigu jis iš tikrųjų norėjo kovoti su korupcija, tai jis turėtų sukurti nepriklausomus teismus“, – pareiškė jis interviu “Süddeutsche Zeitung”.

Politologas Stanislavas Belkovskis tvirtina, kad prezidento administracijos vadovas ir buvęs gynybos ministras Sergejus Ivanovas suvaidino „nemenką vaidmenį“ A.Serdiukovo atstatydinime, o skandalas dėl GLONASS buvo A.Serdiukovo stovyklos atsakymas“, – perduoda jis.

Kolumnistas Andrejus Kolesnikovas ir politologas Igoris Buninas, savo ruožtu, mano, kad prezidentas V.Putinas pradėjo naują antikorupcinį kursą, kad pakeltų savo reitingus“, – tęsia F.Ninguizenas. Pasak ekspertų, V.Putinas bando pakartoti stambiausių sukčiavimų paviešinimo strategiją, kurios dėka Aleksejus Navalnas tapo vienu iš žymiausių opozicinio judėjimo lyderių. Pasak straipsnyje cituojamo politologo Nikolajaus Zlobino, „valdžia nori žaisti opozicijos lauke“.

Žurnalo „Novoje vremia“ autoriai, savo ruožtu, daro prielaidą, kad V.Putinas praranda pasitikėjimą savo aplinka ir pradeda jos bijoti.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su savo žmona, sku kuria pastaruoju metu labai retai kada bepasirodo.

Šaltinis: „Süddeutsche Zeitung”

2012.11.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *