Ko gi pasaulis nesuprato dėl “Imedi” reportažo?


Per Gruzijos TV “Imedi“ parodytas reportažas apie Rusijos armijos invaziją į Gruziją sukėlė nemenką ažiotažą tiek pačioje Gruzijoje, tiek pasaulinėje spaudoje. Lietuvos politologas Kęstutis Girnius suskubo pareikšti: “Manau, kad Michailas Saakašvilis norėjo įbauginti savo valstybės piliečius, siekė visuomenėje išlaikyti įtampą, parodyti, kad Rusija – priešas, o nuo to išgelbėti gali tik jis – Gruzijos prezidentas. Tokie prezidento žingsniai rodo, kad šalies politiniame gyvenime vyksta nemažai keistų ir negerų dalykų. Paprasčiau sakant, tai tiesiog įrodo, jog M.Saakašvilis negali vadovauti valstybei“ (bernardinai.lt).

Deja, K.Girnius klysta – M.Saakašvilis, jeigu ir jis dalyvavo tame TV žaidime, nieko nenorėjo įbauginti. Jis tik dar kartą įrodė, kokie gali būti scenarijai, o šis scenarijus – labai tikėtinas. Vargu ar Kremlius susitaikys su tuo pažeminimu, į kurį jį įstūmė E. Kokoity režimas, ir visa nevykusi Kremliaus avantiūra P.Osetijoje.

Gruzijos Prezidentas nenorėjo įbauginti, o tik perspėti, kokie galimi scenarijai, kurie yra kuriami, ir bus kuriami, kol Kremliuje bus įsitvirtinęs režimas, kuris, su tyliu ES ir JAV pritarimu, vis dar vykdo čečėnų tautos genocidą. Nežinau, kokią informaciją turėjo M.Saakašvilis, bet greičiausia šiuo reportažu jis tiesiog užbėgo už akių galimai agresijai. Taip, kaip užbėgo įvykiams už akių pradėjęs policinę operaciją P.Osetijoje 2008-ųjų rugpjūčio 8 dieną.

Kažkodėl K.Girnius neatkreipė dėmesio į Suomijos laikraščio “Helsingin Sanomat“  šiomis  dienomis paskelbtą 2010 metų karo tarp Suomijos ir Rusijos karo scenarijų. Tas scenarijus dar žiauresnis, negu per “Imedi“ parodytas reportažas, kuris buvo sulipdytas iš tikrų Rusijos agresijos prieš Gruziją kadrų.

K.Girnius tvirtina: Rusijai nieko nereikėjo daryti. M.Saakašvilis patvirtino viską, ką jie (rusai) anksčiau apie jį sakė. Rusai į šį incidentą sureagavo ramiai, o dabar tiesiog sėdi ir žiūri, kaip JAV ir Europos valstybių vadovai piktinasi gruzinų elgesiu“ (Bernardinai.lt). Labai gaila, kad politologas, nagrinėjantis postsovietinę erdvę, tikriausiai nemoka arba prastai moka rusiškai. Asmeniškai jam patarčiau paskaitinėti Kremliaus globojamus portalus KM.RU, KP.RU ir sužinoti tikrąją Kremliaus reakciją.

O dar nuoširdžiau patarčiau K.Girniui perskaityti buvusio Rusijos Valstybės Dūmos vicepirmininko M.Jurjevo knygą “Trečioji imperija“, kur smulkiai aprašoma, kokia lemtis laukia Baltijos valstybių.

Labai keista girdėti K.Girniaus postringavimus “apie sumažėjusią Rusijos jėgą“ ar šios didelės valstybės “silpnumą“. Rusija stipri kaip niekada.  Jau vien tas faktas, kad šioje valstybėje nepasigesta pamestų 200 modernių tankų, normaliam politologui turėtų sukelti šoką. Du šimtai tankų – tai tiek, kiek šturmavo Grozną per pirmąjį Čečėnijos karą. Vargu ar šis politologas yra savo akimis matęs 200 tankų. Tiek veikiančių prieštvaninių šarvuočių turi Lietuvos kariuomenė.

Galiu daryti išvadą, kad M.Saakašvilis sugriovė Kremliaus planus padaryti “mažą ir pergalingą“ karą, šis reportažas tiesiog išgelbėjo Gruzijos valstybingumą, o gruzinų tautą – nuo čečėnų tautos likimo.

Gintaro Visocko nuotraukoje: Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

2010.03.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *