Kodėl Mansurui Sadekovui suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė?


Tautos ateities forumas (TAF), atstovaudamas šalies piliečių interesus sveikina, Jūsų, Prezidente, poziciją dėl viešumo kovojant su oligarchais ir kyšininkais, bandančiais užvaldyti valstybę.

Būtent viešumas yra demokratijos garantas ir išbandytas ginklas kovojant už Lietuvos nepriklausomybę. Norint šią veiklą įprasminti bei pagaliau pasiekti bent kokių nors apčiuopiamų rezultatų, negalime nekreipti dėmesio į anksčiau padarytus neleistinus, amoralius, o kartais net nusikalstamus veiksmus.

Siūlome pradėti nuo labai skandalingų faktų šalies istorijoje – nuo neteisėtų Lietuvos pilietybės suteikimo atvejų. Vien tik buvusio Prezidento V.Adamkaus vadovavimo laikotarpiu žinoma apie 300 abejotino teisėtumo atvejų. Mes prašome Jus, LR Prezidente, atšaukti Prezidento V.Adamkaus 2003 metų vasario 24 dienos Dekretą „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo išimties tvarka Mansurui Sadekovui“. Dėl S.Mansurovo pilietybės į V.Adamkų kreipėsi abejotinos reputacijos politikas V.Uspaskich, ir prašymas buvo patenkintas. Yra nepaneigta gana kebli, viešumoje skelbta aplinkybė: už šią paslaugą lyg tai buvo atsilyginta, padengiant V.Adamkaus rinkimines skolas. Tai dalinai patvirtina ir toks faktas, kad V.Uspaskicho šeimai priklausančios bendrovės „Vikondos“ darbuotojai masiškai aukojo nemažas sumas į fondą, kuris ir padengė V.Adamkaus rinkimų kompanijos skolas. TAF-as kreipiasi į Jūs: sukurkite precendentą – toks elgesys yra netoleruotinas. Tik taip galime pradėti realų apsivalymą.

Tautos ateities forumas, reikšdamas paramą Jūsų vykdomai griežtai ir reikliai politikai, kviečia neapsiriboti vien faktų konstantavimu, kaip Lietuvoje įprasta jau dešimtmečiais, o drąsiai, remiantis šalies žmonių palaikymu, duoti įvertinimus visiem negatyviem politikų ar pareigūnų veiksmams, nepriklausomai nuo to, kada jie buvo padaryti.

2011.01.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *