Kodėl meilužių neturintys karaliai ir prezidentai prancūzams – nepatrauklūs


„Tai, kas nutiko Prancūzijos prezidentui Hollandui, nieko naujo“, – rašo Albertas Mattiolis laikraštyje La Stampa.

„Galų gale, nieko naujo nenutiko. Hollando meilės žygius, netikėtą Valeri ligą, premjer-meilužės Žiuli triumfą galima pavadinti jau ne kartą regėtų dalykų pasikartojimą Prancūzijos istorijoje. Prancūzai tolerantiški nusidėjimams tų, kurie neša atsakomybės už valstybę naštą“.

Taigi prancūzai nejaučia paniekos savo prezidentams, turintiems meilužių ir favoričių. Greičiau atvirkščiai – prancūzams patinka tik tie karaliai ir prezidentai, kurie neištikimi savo žmonoms. Bent jau taip teigia A.Mattiolis leidinyje "La Stampa".

„Sunku įsivaizduoti karalių be favoritės, ir tas faktas, kad Respublikos istorijoje gausu panašių epizodų, dar kartą patvirtina, kad Respublika iš tikrųjų yra vienintelė (ir paskutinė) absoliuti monarchija pasaulyje. Jeigu apsiribotume Penktąja Respublika, tai visiems žinomos Žiskaro avantiūros, Miterano slaptos dukters istorija, Širako „dingimai“ (gerai, kad realus prezidentas buvo jo žmona), audringi Sarko santykiai su Sesilija ir Karla.

Tačiau niekas neprisimena vargšo Felikso Foro, vienintelio prezidento, mirusio Eliziejaus rūmuose 1899 metais per pasimatymą su meiluže Margarita Stenel. Sakoma, kad Forą ištiko infarktas, kai madam užsiiminėjo su prezidentu oraliniu seksu“, – primena straipsnio autorius.

„Net tada Prancūzija tik paliežuvavo, bet nekėlė skandalo. 70 proc. prancūzų pripažįsta, kad nors kartą užaugino ragus partneriui, 77 proc. sako, kad toji istorija – asmeninis Hollando reikalas. Gal tas vodevilis, užuot pakenkęs, tik sustiprins aistringo prezidento pozicijas. Dar ir todėl, kad, skirtingai nuo jo, visuomenės nuomonė apie Valeri vieninga: ji visiems nemaloni“, – apibendrina leidinys.

AFP nuotraukoje: prancūzų aktorė Žiuli Gaje ir Prancūzijos prezidentas Fransua Hollandas.

Šaltinis: La Stampa

2014.01.28; 04:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *