Kolonijoje Charkove laikoma Julija Tymošenko paskelbė bado streiką


ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton labai sunerimusi dėl buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenkos būklės.

Ji prašo Ukrainos valdžią leisti ES atstovybės Ukrainoje vadovui su ja susitikti, – teigiama Briuselyje išplatintame pranešime.

C. Ashton paragino Kijevą užtikrinti J. Tymošenkos teisę gauti efektyvią medicinos pagalbą ir teisę be jokių apribojimų susitikti su advokatais.

Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas atsisakė dalyvauti Jaltoje gegužės mėnesį vyksiančiame Vidurio Europos šalių vadovų susitikime. Apžvalgininkai mano, jog tai greičiausiai susiję su situacija dėl J. Tymošenkos įkalinimu.

Europos Tarybos generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas pareikalavo, kad Ukrainos valdžia pateiktų visą išsamią informaciją apie J. Tymošenko sumušimą ir nubaustų kaltininkus.

Pati J. Tymošenko tvirtina, kad ji buvo sumušta pervežant ją iš kolonijos į ligoninę.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius žurnalistams įrodinėja, kad pavedė generalinei prokuratūrai ištirti galimą buvusios premjerės Julijos Tymošenko sumušimą.

Ukrainos parlamento vadovas Vladimiras Litvinas pasiūlė pakviesti į parlamentą generalinės prokuratūros bei įkalinimo įstaigų sistemos vadovus, kad jie paaiškintų, kaip galėjo atsitikti, jog įkaltinta J. Tymošenko buvo sumušta.   Opozicija jau trečią dieną blokuoja parlamento tribūną, reikalaudama tirti fizinės prievartos prieš J. Tymošenko faktą.

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko išplatino pareiškimą, kuriame kalbama apie būtinybę taikiai pašalinti V. Janukovyčiaus režimą. Ji taip pat ragina pradėti viešą tarptautinį prezidento V. Janukovyčiaus šeimos ir aplinkos korupcinių veiksmų tyrimą.

Kolonijoje Charkove laikoma J. Tymošenko paskelbusi bado streiką. Šią žinią žurnalistams pranešė jos gynėjas Sergejus Vlasenka. J. Tymošenko bloko frakcijos deputatai blokavo šalies parlamento tribūną, reikalaudami, kad nedelsiant būtų išklausytas generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir būtų svarstomas klausimas dėl medicininį išsilavinimą turinčių deputatų leidimo kolonijoje aplankyti J. Tymošenko.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko. 

Parengta pagal INTERFAX, ITAR-TASS pranešimus

2012.04.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.