“Komsomolskaja pravda” rašo netiesą apie Lietuvą ir holokaustą? Kodėl?


Seimo interneto svetainėje pasirodė pranešimas, kad 2010 lapkričio 15 dieną Rusijos Federacijos naujienų portalo „Komsomolskaja pravda“ (toliau – KP) paskelbtame Nijolės Stablingytės (aš pažįstu Stabingytę, bet Seimas nurodo būtent tokią pavardę – DR) straipsnyje „Литовские учебники по истории: искривлённые факты, враждебность к России“ išplatinta melaginga informacija.

Pasak paneigimo, esą straipsnyje teigiama, kad Lietuvos Seimas atsisakė planų 2011 metus skelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.

Šis viešas paneigimas mane labai sudomino, nes dažnai Lietuvoje viešai pasirodanti informacija, net jei ji klaidinga, nesulaukia tokio dėmesio.

Žinoma, šį kartą viskas labai paprasta – tokia tema ir dar tokios šalies tokiame leidinyje tai jau yra ypatingas rezonansas. Ypač turint omenyje, kad kitąmet Lietuva pirmininkaus ESBO, kurios taikinyje yra žmogaus teisių apsauga.

Įdomus paneigimas dar ir todėl, kad bet kas net ir internete gali patikrinti faktą, susijusį su 2010 rugsėjo 21 d. Seimo priimtu nutarimu Nr. XI-1017 („DĖL 2011 METŲ PASKELBIMO HOLOKAUSTO AUKOMIS TAPUSIŲ LIETUVOS GYVENTOJŲ ATMINIMO METAIS“).

Šiuo sprendimu 2011 metus Parlamentas paskelbė Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Be to, Seimas pasiūlė Vyriausybei iki 2010 m. lapkričio 1 d. parengti ir patvirtinti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metų programą, skirtą Holokausto aukoms atminti, Lietuvos gyventojams, kovojusiems prieš fašizmą, ir žydų gelbėtojams pagerbti, Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldui atkurti ir įamžinti.

Na o jei dar kam nors kiltų abejonių, kad tokia programa yra tik “popierinė”, tai Seimas Vyriausybę įpareigojo numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

Todėl suprantama, kad prašome paneigti naujienų portalo „Komsomolskaja Pravda“ paskelbtus tiesos neatitinkančius tautų priešpriešą keliančius teiginius. Štai tiksli straipsnio citata:

“По его (главный редактор газеты «Литовский Иерусалим» Милан Херсонский) словам, хотя Сейм раннее объявил, что 2011 год будет объявлен годом жертв Холокоста, позже изменил решение и выпустил указ о провозглашении Года защитников Свободы и больших потерь”.”

Visgi diskusijai galime pasiūlyti kiek platesnį kontekstą:

Kodėl leidinys KP dirba taip neprofesionaliai?
Ar tai daroma specialiai?
Kaip vertinti pačios Nijolės Stabingytės tekstą?
Ar ji neprofesionaliai parašė jį, ar visgi skaitytojus suklaidino jos cituojamas redaktorius?
Kodėl Seimui viešai platinant paneigimą nurodomas kaip kaltininkas tik straipsnio autorius ir leidnys, o cituojamas redaktorius pamirštamas?
Ar dėl tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimo neturėtų atsakomybės prisiimti ir Lietuvos žydų bendruomenės laikraščio „Lietuvos Jeruzalė“ redaktorius Milanas Chersonskis?

www.dainius.org

2010.11.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *