Kur slepiasi tautos didvyriai


Vieną dieną buvau bepaklausiąs savęs, kur dingęs seimo narys Gediminas Kirkilas. Gal kur šiltuose kraštuose, o gal kalbos dovaną prarado. Juk anksčiau jo būta visur ir daug, nors ir tuščiais šoviniais šaudančio.

Na, gal ir ne visai tuščiais: kurį laiką buvo karo ministru, o vėliau ir premjeru. Kūrė liūtą, nors iš to tegavosi visiškas šnypštas; aš, kaip ir tikriausiai daugelis kitų bendrapiliečių, pavyzdžiui, įsiminiau tik pypkę, o veido, nors užmušk, – niekaip negaliu rekonstruoti to žmogaus veido, kažkaip kiti išlieka, o šis ne.

Tik fragmentai, kažkokios mažareikšmės nuotrupos.

Štai ir dabar, kai svarstomas kitų metų biudžetas, girdžiu kalbant ir Vėsaitę, ir Sysą, ir kitus socdemus, aišku, į miltus sudirbančius valdančiųjų siūlomą biudžetą. Gal ir teisingai. O Kirkilo – nėra.

Ir štai beveik visos internetinės svetainės išplatina svarbų pranešimą (svarbiausią, ko gero, po biudžeto svarstymo šiandien) – Kirkilas didžiai pasipiktinęs, kad jis nebuvo asmeniškai pakviestas į vykstantį Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimą. Atsakingi KAM pareigūnai skuba teisintis: per radiją ir televiziją visus kvietėm, bet Kirkilui – tai nepasiteisinimas. Jis norėjęs atskiro kvietimo, norėjęs stovėti tribūnoje šalia aukščiausių šalies vadovų, o čia jam siūlo kartu su visais, eiliniais ir seržantais…

Kažkada viename laikraštyje turėjome rubriką „kai pagalvoji“… Taigi, kai pagalvoji ir dabar, tai vis liūdniau darosi. Išnyko Lietuvoje didžiavyrių karžygių dvasia, išnyko kadai pasišventųsiųjų, dažniausiai nematomųjų, šlapiose žeminėse mirkusių Lietuvos partizanų dvasia (beje, vakar Minaičiuose (Radviliškio r.) vykusioje memorialo partizanams atidarymo šventėje Kirkilo nebuvo, o gaila – galėjo pastovėti ir šalia D. Grybauskaitės, ir šalia R. Juknevičienės, tokia proga buvo), ir vyriškumas elementarus menksta.

Ir dar pagalvoji: o juk Kirkilo ir kitų į jį panašių pranašų Sausio 13-osios barikadose nesimatė. Pats buvau liudininkas.

Juk skirtingi dalykai – buvo stovėti tada ir dabar? Ar ne?

Nuotraukoje: buvęs krašto apsaugos ministras, buvęs premjeras Gediminas Kirkilas.

2010.11.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.