Kyjivas prašo daugiau ginklų, kad galėtų „tęsti kovą žiemą“


Ukrainos kariai prieš mūšį

Kyjivas, gruodžio 13 d. (AFP-ELTA). Antradienį Ukraina paragino sąjungininkes atsiųsti daugiau ginklų, kurie padėtų jai „kovoti per žiemą“ ir palaikyti Kyjivo karinę pažangą, nepaisant Rusijos atakų prieš jos energetikos infrastruktūrą.
 
„Atsižvelgiant į karo mastą ir Rusijos nenorą susitaikyti su realybe ir pasitraukti iš Ukrainos, mums reikės kovoti per žiemą“, – per spaudos konferenciją anglų kalba sakė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. „Geriausias būdas apsaugoti civilius nuo Rusijos teroro – nugalėti Rusiją“, – sakė jis.
 
Dmytro Kuleba. EPA – ELTA nuotr.

D. Kuleba kalbėjo iš bombų slėptuvės Ukrainos sostinėje Kyjive, visoje šalyje kaukiant oro pavojaus sirenoms.
 
D. Kuleba sakė, kad Ukrainai reikia daugiau oro gynybos sistemų, amunicijos ir šarvuočių. Jis sakė, kad jo šaliai taip pat „labai svarbu“ gauti daugiau 155 mm artilerijos pabūklų ir amunicijos. „Ukrainai reikia daugiau patrankų, kad galėtų sustabdyti Rusijos puolimą ir tęsti savo atsakomuosius puolimus“, – sakė jis.
 
Ukrainos kariai pasaloje

Maskvai nepavyko padaryti poveikio mūšio lauke, todėl ji nuo spalio mėnesio pakeitė taktiką ir pradėjo bombarduoti energetikos tinklą, pasmerkdama milijonus ukrainiečių šalčiui ir tamsai žiemą. D. Kuleba sakė, kad nuo spalio 10 d. Rusija surengė šeši „masinius smūgius“ į Ukrainą.
 
„Toks barbariškumas yra Rusijos atsakas į pralaimėjimus mūšio lauke. Jie patyrė keletą žeminančių pralaimėjimų”, – sakė D. Kuleba.
 
„Rusijos raketų teroras nepalauš Ukrainos“, – pridūrė jis.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.14; 06:48
print