L. Kasčiūnas dėl R. J. Dagio išsakytų kaltinimų: „man apmaudu”


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas teigia, kad partijoje už kitamintiškumą nėra persekiojama ir, anot jo, Rimanto Jono Dagio išsakyti kaltinimai partijos vadovybei jį nustebino.
 
„Man gaila, kad taip susiklostė, buvo galima iš abiejų pusių turbūt ieškoti sprendinių, kurie būtų leidę išvengti šios situacijos. Bet vėlgi, nesutinku suversti kažkam kaltę ir tokiomis spalvomis netapau mūsų partijos paveikslo“, – prieš konservatorių partijos prezidiumo posėdį trečiadienį Eltai sakė L. Kasčiūnas.
 
Anot jo, jis nėra susidūręs su persekiojimu dėl kitokios nuomonės, nei partijos vadovybė, o R. J. Dagio kaltinimus dėl partijos narių persekiojimo jis atmeta.
 
„Jeigu man kas nors sako, kad mane persekioja partija už mano pasaulėžiūrą, aš iškart atmetu šituos dalykus“, – sakė L. Kasčiūnas, pridūręs, kad pavyzdžių, kai frakcija nerado bendro sprendimo, tačiau nariai išlaikė savo autonomiją bei gynė savo vertybes, yra daug.
 
Kaip tokį konservatorių frakcijos narys įvardijo asmenvardžių rašymo pasuose klausimą.
 
„Mes diskutavome, debatavome, ėjome į balsavimą, skirtingai balsavome, ir niekas po to manęs už tai nesmerkė“, – teigė L. Kasčiūnas, pridūręs, kad, pasak jo, be frakcijos palaikymo jam nebūtų pavykę padaryti darbų informacinio saugumo srityje, taip pat sugriežtinti rusiškos produkcijos apimtis televizijoje.
 
L. Kasčiūno teigimu, R. J. Dagys kartu su partija galėtų pasiekti svarbių tikslų.
 
„R. J. Dagys yra labai darbštus, labai gerai išmano socialinius reikalus, ir esu tikras, kad šioje politinėje organizacijoje galėtų padaryti daug daugiau nei dabar turėdamas kažkokį atskirą kelią“, – sakė L. Kasčiūnas, pridūręs, kad, jo asmenine nuomone, kandidatavimo kitų metų Seimo rinkimuose teisės atėmimas iš R. J. Dagio yra perteklinis sprendimas.
 
„Partijoje dabar yra daugiau įvairių nuomonių. Nuo stiprios dešinės, kuriai save priskirčiau, iki tokios liberalesnės pusės. Aš TS-LKD partiją matau kaip daugiabriaunę organizaciją (…), mano įsitikinimu, kregždutė turi du sparnus – liberaliau konservatyvų sparną, bet ir sparną, kuriame aiškiai išreikštas tautinių vertybių akcentavimas bei krikščioniškosios demokratijos tradicija“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.
 
ELTA primena, kad antradienį R. J. Dagys, prabilęs apie partijos vadovybės atstovų spaudimą, pareiškė stabdantis savo narystę TS-LKD partijoje.
 
Partijos Priežiūros komitetas nutarė pritaikyti jam partinės atsakomybės priemones – sustabdė narystę partijoje vieneriems metams ir uždraudė kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose. Savo ruožtu trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Seime R. J. Dagys apkaltino partijos vadovybę bendrapartiečių persekiojimu dėl kitamintiškumo.
 
2019.06.27; 09:00
print