TS-LKD Priežiūros komitetas sustabdė R. J. Dagio narystę partijoje


Seimo narys Rimantas Jonas Dagys. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nutarė pritaikyti Seimo nariui Rimantui Jonui Dagiui partinės atsakomybės priemones – sustabdė narystę partijoje vieneriems metams ir uždraudė kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose.
 
Antradienį pats R. J. Dagys, prabilęs apie partijos vadovybės atstovų spaudimą, pareiškė stabdantis savo narystę TS-LKD partijoje.
 
„Šiandien mes išgirdome, kad ponas Dagys susistabdė narystę. Reikia pabrėžti, kad tai jo teisė, kuri gali būti bet kada atšaukiama. Tai yra šiandien jis sustabdė narystę, o rytoj gali atsišaukti. Šiuo atveju Priežiūros komitetas, įvertinęs aplinkybes, kurias gavo iš pareiškėjų, nustatė, kad ponas Dagys pažeidė partijos įstatus, keturis punktus, ir pritaikė partinės atsakomybės priemones – narystės sustabdymas vieneriems metams ir uždraudimas kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose“, – antradienį žurnalistams sakė TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.
 
Pasak jo, R. J. Dagys turės praleisti artimiausius rinkimus, bet šią sankciją dar turi patvirtinti partijos prezidiumas.
 
Pasak Priežiūros komiteto pirmininko, R. J. Dagys nesilaikė partijos vadovybės priimtų sprendimų, kalbant apie vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas, ir padėtą parašą, kur kiti kolegos atsiėmė parašus ir įvykdė Prezidiumo reikalavimus.
 
Pasak V. Benkunsko, partijos narys R. J. Dagys nesilaikė reikalavimo būti tolerantiškam kitiems partijos nariams.
 
„Tai yra susiję su jo pasisakymais partijos, frakcijos kolegų atžvilgiu. Tai yra nevykdymas partijos programinių nuostatų. Čia yra kalbama apie jo pasisakymus, sulyginant Europos Sąjungą su Tarybų Sąjunga“, – priimtą sprendimą komentavo V. Benkunskas.
 
Pasak jo, taip pat buvo įvertinti ir R. J. Dagio pareiškimai prezidento posto siekusios Ingridos Šimonytės atžvilgiu. „Buvo įvertinta ir ta nuomonė, kad partija turėjo oficialų kandidatą, remiamą prezidento rinkimuose. Pono Dagio pareiškimai, kad kandidatė pralaimėjo rinkimus dėl to, kad nusisuko nuo tradicinių vertybių, supraskite – ir partija nusisuko nuo vertybių, prieštarauja partijos įstatams. Taip partija buvo viešai diskriminuojama, be jokio pagrindo šmeižiama”, – teigė V. Benkunskas.
 
Pats R. J. Dagys Priežiūros komiteto posėdyje nedalyvavo.
Kaip primena ELTA, R. J. Dagys teigia, kad TS-LKD vadovybės atstovų spaudimą partijoje dėl jo elgesio priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas Seime vertinąs kaip grubų Konstitucijos pažeidimą, siekiant riboti Seimo nario teises, o TS-LKD viduje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą, vengiant atviros diskusijos ir norint priversti partijos narius bijoti išsakyti savo nuomonę.
 
Konservatoriai didina atotrūkį nuo valstiečių. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
„Manau, kad partijos vadovybės atstovų užimta pozicija šiuo ir kitais klausimais prieštarauja krikščioniškoms vertybėms, įtvirtintoms TS-LKD programoje. Tai nuoseklus siekis, išvengiant sąžiningų diskusijų, partijoje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą. Apgailestauju, kad buvo atsisakyta tikros ir atviros diskusijos apie partijos pasaulėžiūrą ir ateitį“, – sako R. J. Dagys.
 
TS-LKD partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė šių metų birželio 12 d. ir TS-LKD vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė šių metų kovo 21 d. kreipėsi į partijos Priežiūros komitetą dėl R. J. Dagio, kaip Seimo nario, elgesio priimant Vaiko teisių pagrindų įstatymą.
 
Jis kaltinamas, kad nepakluso TS-LKD Prezidiumo įpareigojančiam sprendimui nepalaikyti daugelio Lietuvos tėvų raginimo taisyti įstatymą taip, kad būtų kuo tiksliau reglamentuota ir užtikrinta Konstitucijoje įtvirtinta teisė tėvams auklėti savo vaikus, apsaugant juos nuo perteklinio valdžios kišimosi.
 
2019.06.26; 05:00
 
print