Laikinasis FTB vadovas: Dž. Komio atleidimas tyrimo dėl Rusijos kišimosi į rinkimus nepaveiks


Laikinasis JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas ketvirtadienį JAV Kongresą patikino, kad netikėtas ankstesniojo FTB vadovo Džeimso Komio atleidimas (James Comey) tyrimui dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų prezidento rinkimus nepakenks, praneša naujienų agentūra AFP.

Prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) FTB vadovą atleido esą dėl to, kad šis vykdė tyrimą, susijusį su Hilari Klinton (Hillary Clinton) elektroninių laiškų skandalu.

Tačiau oponentai įtaria, kad taip jis iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trampo komandos ryšių tyrimas.

„Iki šiol niekas nesistengė kliudyti mums vykdyti šį tyrimą“, – Senato žvalgybos komiteto klausymuose sakė šiuo metu FTB vadovo pareigas einantis Endriu Makeibas (Andrew McCabe). 

„Negalite sukliudyti FTB dirbantiems vyrams ir moterims daryti tai, kas yra teisinga, – kalbėjo jis. – Visi tyrimą atliekantys agentai liko savo pareigose.“ E. Makeibas taip pat pakomentavo ir Baltųjų rūmų teiginį, kad Dž. Komis prarado FTB darbuotojų paramą.

„Direktorių Dž. Komį FTB palaikė ir tebepalaiko platus žmonių ratas, – komiteto nariams sakė jis. – Direktorių Dž. Komį labai vertinu. Labai gerbiu jo gebėjimus ir principingumą.“

Atkartodamas opozicijos gretose paplitusį požiūrį, aukšto rango komiteto narys demokratas Džonas Vorneris (John Warner) „ypač nerimą keliančiu“ pavadino Dž. Komio atleidimui pasirinktą laiką.

„Jis vykdė aktyvų kontržvalgybinį tyrimą dėl D. Trampo rinkimų komandos ir Rusijos vyriausybės ar jos atstovų, ryšių, ir aiškinosi, ar D. Trampo komanda kaip nors susijusi su Rusijos mėginimais kištis į mūsų rinkimus“, – kalbėjo Dž. Vorneris.

„Daugeliui žmonių, tarp jų ir man, sunku nedaryti išvados, kad prezidento sprendimas direktorių Dž. Komį pašalinti iš pareigų susijęs su šiuo tyrimu“, – sakė Dž. Vorenas.

Informacijos šaltinis – agentūra ELTA.

2017.05.12

 

print