Latvijos ministras dėl baltarusiškos eielktros: ieškosime priimtinų sprendimų


Lietuvos URM vadovas G.Landsbergis ir Latvijos diplomatijos šefas Edgaras Rinkevičius. URM foto

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Latvijos užsienio reikalų ministrui Edgarui Rinkevičiui pristatė Energetikos ministerijos surinktą informaciją apie nesaugios elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės patekimą į Lietuvą. Savo ruoštu E. Rinkevičius patikino, kad Latvija pasiruošusi ieškoti abiem šalims priimtinų sprendimų.
 
„Turėjau galimybę pateikti informaciją, kurią surinko Lietuvos energetikos ministerija. Sutarėme, kad šiuo metu reikia susipažinti su pateiktais faktais. (…) Sutarėme, kad lauksime rezultatų iš abiejų šalių Energetikos ir Ekonomikos ministerijų. Jei matysime, kad Užsienio ministerijoms kyla būtinybė prisidėti prie diskusijos – taip ir padarysime. Tačiau manome, kad šiuo momentu yra geriausia palikti šio klausimo sprendimą už tai atsakingoms institucijoms“, – žurnalistams teigė L. Landsbergis.
 
Tuo tarpu E. Rinkevičius pažymėjo, kad gauta informacija bus nagrinėjama atsakingų institucijų Latvijoje, o dialogas dėl nesaugios elektros užkardymo toliau tęsiamas.
 
„Iš savo pusės noriu pasakyti, kad perduosime gautą informaciją kolegoms Ekonomikos ministerijai, kuri yra tiesiogiai atsakinga už energijos prekybą bei strategiją su Lietuva. Užsienio ministerijos vardu norime tęsti diskusiją su Lietuva dėl gautos informacijos. Ketiname peržiūrėti gautą informaciją ir tikimės, kad atsakingos ministerijos tęs darbą ir dialogą šia tema“, – tikino jis.
 
„Noriu pasakyti, kad suprantame Lietuvos susirūpinimą dėl rizikų atominės energetikos sektoriuje. Taip pat suprantame problemas, dėl kurių nerimaujate, ir esame pasiruošę ieškoti abiem pusėms priimtinų sprendimų“, – pabrėžė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.13; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *