Rygoje aptartas Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas


Lietuvos URM vadovas Gabrielius Landsbergis Rygoje su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu aptarė Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo stiprinimą. URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, su darbo vizitu lankydamasis Latvijoje, susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu, Seimo pirmininke Inara Murniece ir užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi.
 
Susitikimų metu buvo kalbama apie COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius, regioninį saugumą ir gynybą, energetikos, branduolinės saugos, transporto infrastruktūros klausimus bei kitus regioninės ir tarptautinės dienotvarkės aspektus. G. Landsbergis taip pat kėlė Astravo atominės elektrinės elektros energijos nepirkimo užtikrinimo klausimą.
 
Vasario 12 dieną minima 100 metų sukaktis, kuomet Latvija de jure pripažino Lietuvos nepriklausomybę.
Lietuvos URM vadovas Gabrielius Landsbergis ir Latvijos Seimo pirmininkė Inara Murniecė. URM foto
 
„Tai – puiki proga įvertinti ne tik tai, kas pasiekta, bet taip pat ir apgalvoti, kaip Lietuva ir Latvija galėtų sustiprinti savo bendradarbiavimą”, – teigė ministras G. Landsbergis.
 
Rygoje ministras taip pat apsilankė Latvijos užsienio reikalų ministerijos surengtoje parodoje, skirtoje paminėti Latvijos vyriausybės 1921 metais paskelbtą Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo de jure 100 metų sukaktį.
 
Tai buvo pirmasis ministro G. Landsbergio vizitas į kaimyninę Latviją pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *