Lenkijos karinė kontržvalgyba žino L.Kačynskio žūties paslaptį?


Kol Lenkijos prezidento Lecho Kačynskio ir kartu su juo skridusių žmonių žūties paslaptis tebėra mįslė, kaimyninės šalies spaudoje pasirodė informacijos, jog yra viena tarnyba, kuri tiksliai žino, kas nutiko balandžio 10-ąją prie Smolensko. Tai – Lenkijos karinė kontržvalgyba (SKW, Służba Kontrwywiadu Wojskowego).

Pirmiausia pasidomėkime, kas gi yra ši paslaptinga organizacija, apie kurią kalbama tik puse lūpų. SKW įkurta neseniai – 2006 m. spalio 1 d., kartu su SWW (Lenkijos karine žvalgyba). Šios tarnybos atsirado 2006 metais reformavus Lenkijos žvalgybos sistemą. Žvalgybininkai pavaldūs Lenkijos Vyriausybei, Gynybos ministerijai, jų veiklą kontroliuoja Seimo Specialiųjų tarnybų komitetas. SKW ir SWW nėra pavaldūs prokuratūrai.

SKW sudaryta iš 22 skyrių, tarp kurių – išsamūs archyvai, gera technologinė bazė, analitikų korpusas, bazės Varšuvoje, Krokuvoje, Poznanėje, Liubline ir Gdynioje. 17-asis skyrius – SKW vadovo biuras.

Viena didžiausių pastarųjų metų SKW sėkmių – GRU (Rusijos Federacijos karinės žvalgybos) agentūros demaskavimas Lenkijoje ir dviejų agentų išsiuntimas į Rusiją 2008-aisiais.

Taip pat SKW yra atidariusi Komunistų nusikaltimų muziejų, kuriame dokumentuota NKVD agentų veikla Lenkijoje po karo.

2007 m. SKW biblioteka išleido Anatolijaus Golicino (Golitsyno) knygą “Nauja – tai pakeista sena” (New Lies for Old), parašytą dar 1984 m., kurioje pasakojama apie dezinformaciją, kurią naudoja KGB, išpranašautas komunistinio bloko žlugimas.

Apie šios knygos autorių norėtume pakalbėti plačiau, nes tai susiję su mūsų tema.

A. Golicinas (Ivan Klimov, Anatolij Klimow; g. 1926) gimė Ukrainoje. KGB majoras buvo pagautas CIA (CŽV) agentų 1961 metais, kirsdamas traukiniu Suomijos-Švedijos sieną ir nuskraidintas į JAV. Tuometinis CIA kontržvalgybos skyriaus (CI) direktorius (ADDOCI) Džeimsas Angletonas (Jamesas Jesus Angletonas, 1917-1987) asmeniškai užverbavo A. Goliciną. Šis papasakojo apie KGB verbavimo ir darbo su agentais metodus. 1962 m. KGB vadas Vladimiras Semičastny (1924-2001) liepė nužudyti A. Goliciną, bandė jį diskrediduoti, tačiau sovietams nepavyko: buvęs agentas išdavė daug šnipų: Kimą Filbį (Kimą Philby), Donaldą Duartą Makleną (Donaldą Duartą Macleaną), Gai Bergesą (Guy Burgessą), Džoną Vasalą (Johną Vassallą), Aleksandrą Kopacky (Aleksandrą Kopatzky) ir kt. Būtent A. Golicino dėka paaiškėjo, kad britų žvalgas K. Philby (1912-1988) taip pat dirbo sovietams. A. Goliciną J. J. Angletonas vadino „vertingiausiu šnipu, patekusiu į Vakarus“, kiti jį kritikavo kaip „konspiracijos teorijų kūrėją“. Įdomu tai, kad būtent A. Golicinas pareiškė, jog Kinijos ir Sovietų Sąjungos tariamas susipykimas buvo dirbtinis, skirtas Vakarams apgauti.  Taip pat A. Golicinas yra rašęs, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo specialiai suplanuotas, kad Vakarai būtų prisijaukinti, o Europos Parlamento dėka vėliau visa Europa taptų neutralia, socialistine. 1995 m. knygoje „Perestroikos melas“ (The Perestroika Decetion) A. Golicinas aiškino, kad KGB galia išlieka didžiulė, nesvarbu, kokie kosmetiniai pakeitimai padaryti. Pasak žvalgo, dar 1959 m. KGB dirbo prie perestroikos plano, kuriuo, remiantis Sun Tzu, norėta apgauti visą pasaulį, kad Sovietų Sąjunga nėra bloga.

Būtent tai mums reikia žinoti, norint suprasti Sovietų Sąjungos bei Rusijos Federacijos slaptųjų tarnybų gudrybes. Lenkų kontržvalgyba jas, atrodo, rimtai perprato.

Nuo 2008 m. SKW vadovaujantis pulkininkas Janusas Nosekas (Januszas Nosekas) – istorikas, baigęs studijas Liublino Jono Pauliaus II vardo Katalikų universitete, vėliau mokėsi ekonomikos. Nuo 1992 m. – žvalgybininkas. Stažavosi FBI (FTB) akademijoje Quantico mieste JAV.

Kaip pranešė dienraštis „Rzeczpospolita“, visą kelią nuo Varšuvos iki Smolensko Lenkijos prezidento lėktuvas buvo sekamas specialiu GPS įrenginiu, kuris buvo įdėtas į skraidyklę. (Suprantantiems lenkiškai – plačiau apie tai čia rasite reportažą: http://wiadomosci.onet.pl/2157243,11,kontrwywiad_wojskowy_monitorowal_lot_tu-154,item.html).

GPS prietaisas SKW žvalgybininkams parodė pagrindinius skrydžio duomenis (aukštį, greitį, vietą), pilotų pokalbius, galbūt dar kokią nors svarbią informaciją.

Kol kas SKW savo išvadų nepaskelbė. Jos bus atskiros nuo Lenkijos prokurorų išvadų.

Beje, prieš keletą mėnesių, kaip praneša Lenkijos ir Vokietijos naujienų agentūra „Polskaweb“, paslaptingai dingo pagrindinis SKW dešifruotojas. Iki šiol, kaip pranešama, šis žmogus nerastas. Spėjama, kad jo dingimu galėjo pasirūpinti Rusijos arba Kinijos specialiosios tarnybos. Specialistas žinojo itin slaptą NATO ir Lenkijos karinę informaciją.

SKW moto – ištrauka iš Senojo Testamento (panašus moto – ir Izraelio slaptosios tarnybos „Mossad“), Siracido knygos: „Kas išduoda paslaptį, netenka pasitikėjimo, – artimo draugo jis niekad neras. Juk žaizdą galima aptvarstyti, po barnio galima susitaikyti, bet kas išdavė paslaptį, tam nėra vilties“ (ST, Sir 27, 16, 21, p. 1514-1515 2009 m. leidime).

Nuotraukoje: žuvęs Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis.

2010.04.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.