Lenkijos pasieniečiai svetingai sutikti stumbrus iš Baltarusijos


Gamtosaugininkai Krokuvoje protestuoja prieš tvoros statybą Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. EPA-ELTA nuotr.

Varšuva, vasario 9 d. (ELTA). Lenkijos sienos apsaugos tarnyba žada svetingai sutikti į šalį iš Baltarusijos mėginančius patekti stumbrus. Atitinkamą įrašą tarnyba trečiadienį paskelbė tviteryje.
 
„Visus stumbrus, kurie nusprendžia grįžti iš Baltarusijos į Lenkiją, mes sutinkame išskėstomis rankomis ir laukiame su saldžiais obuoliais. Šiandien į Lenkijos pusę perėjo dar keturi stumbrai“, – parašė tarnybos atstovai.
 
Pranešama, kad gyvūnus pasitiko Lenkijos pasieniečiai, kariai ir Belovežo nacionalinio parko darbuotojai.
 
Lenkijos sienos su Baltarusija apsauga buvo sustiprinta dėl pernai kilusios migracijos krizės. Lenkija nusprendė statyti pasienyje penkių metrų aukščio tvorą.
 
Prieš šį sumanymą stojo daugelis gamtosaugos organizacijų. Pasaulio laukinės gamtos fondo (WWF) Lenkijos skyrius savo oficialiame puslapyje pažymėjo, kad tvora „nusidrieks per patį Belovežo girios vidurį, pažeisdama ekologinę sistemą“. Gamtosaugininkų nuomone, dėl tvoros gali nukentėti lūšys, stumbrai ir vilkai.
 
Atsakydama į tai Lenkijos valdžia informavo, kad natūralios gyvūnų migracijos zonose bus įrengtos specialios perėjos. Iš viso jų bus 22. Vyriausybė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad stumbrų migraciją apsunkina jau ne vieną dešimtmetį stovinčios užtvaros Baltarusijos pusėje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.10; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *