LEU ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pasirašė sutartį dėl pilietinio ugdymo mokytojų rengimo


Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), bendradarbiaudamas su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA), rengia studijų programą, pagal kurią bus ruošiami pilietinio ugdymo specialistai. 2014 m. lapkričio 11 d. LEU rektorato salėje buvo iškilmingai pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.

LEU ir LKA bendradarbiauja jau beveik dvejus metus. Suvienyti jėgas, kuriant naują dvigubą studijų programą, nuspręsta sunerimus dėl pilietinio ugdymo stiprinimo Lietuvoje. Dvigubos istorijos ir pilietinio ugdymo programos turinio viena pusė bus skiriama istorijai, kita pusė – pilietiniam ugdymui. Studijų programos turinys bus parengtas dar šiais metais.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius sakė, jog Lietuvos Respublikos valstybei tokie specialistai be galo reikalingi. „Iki šiol tokių specialistų nebuvo. Manau, tai bus prasminga programa, turinti gražią ateitį“, – prieš pasirašant sutartį sakė E. Vosylius.

LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis pabrėžė, kad  bendradarbiavimo sutartis su LKA yra gyvybinga. Kasmet vykdoma įvairių bendrų veiklų, o rengiamą naują ir bendrą studijų programą rektorius spėjo aptarti ir su Vokietijos Heidelbergo aukštosios pedagoginės mokyklos rektore. Praėjusią savaitę A. Gaižutis lankėsi Vokietijoje, nes akademikui buvo suteiktas Heidelbergo aukštosios pedagoginės mokyklos Garbės daktaro vardas.

Rektorė prof. dr. Annelise Wellensiek LEU rektoriui sakė, jog tokiai nedidelei tautai kaip Lietuva reikia ieškoti įvairiausių būdų savigynai ir savo reikšmei pabrėžti. „Taigi mes darome gerą dalyką. Aš džiaugiuosi, kad Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas ir mes galėsime drąsiai pasirašyti sutartį“, – sakė A. Gaižutis.

Ši studijų programa atsirado sunerimus dėl pilietinio ugdymo stiprinimo Lietuvoje, taip pat norint parengti profesionalų pilietinio ugdymo mokytoją.

Vienas iš naujos programos iniciatorių – LEU Istorijos fakulteto dekanas Eugenijus Jovaiša, kuris yra sakęs, kad šiuo metu mokyklose pilietinio ugdymo pamokas vedantys mokytojai nėra tam specialiai parengti. Dalykus iš politologijos, sociologijos, konstitucinės teisės jie kūrybiškai pritaikė savo naujoje veikloje, bet šie mokytojai nėra specialiai tam paruošti.

Solveigos Černiūtės nuotraukoje: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius ir LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis.

Informacijos šaltinis – Lietuvos edukologijos universitetas.

2014.11.12; 05 :16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *