LEU iškilmingais renginiais minėjo 80-ąjį jubiliejų


2015-ieji Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) yra ypatingi. Didžiausias Lietuvoje pedagogus rengiantis universitetas šiemet mini 80-ąjį jubiliejų. LEU savo metus skaičiuoja nuo tada, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1935 m. įsteigė pirmąją aukštąją pedagoginę mokyklą – Respublikos dvimetį pedagoginį institutą Klaipėdoje, kurio pagrindinis uždavinys buvo rengti mokytojus reformuotai pradinei mokyklai ir plėtoti pedagoginius mokslus Lietuvoje.

Pagrindiniai renginiai, skirti universiteto jubiliejui, surengti spalio 14–16 d. Juose buvo pažymėta LEU meno veikla ir mokslo pasiekimai, o visą tai vainikavo iškilmingas vakaras Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Spalio 14 d. LEU galerijoje „2003“ vyko žinomų dailininkų, Ugdymo mokslų fakulteto Dailės katedros dėstytojų, parodos „Vertybių erdvės“ atidarymas. Aštuoni menininkai pristatė per pastarąjį dešimtmetį sukurtus kūrinius. Kiekvienas autorius formavo bendros parodos idėjų lauką, atsirinkdamas darbus, kurie atlieptų vieną ar kelis esminius žodžius, sietinus su universiteto 80-ies metų jubiliejaus ir asmeninės kūrybos paralelėmis. O nuo spalio 15 d. universiteto centrinių rūmų bibliotekoje eksponuojama jubiliejui skirta istorinė paroda „Lietuvos edukologijos universiteto istorijos bruožai 1935–2015“.

Tą pačią dieną LEU vyko ir iškilminga universiteto garbės daktarų lentos atidengimo ceremonija. Joje dalyvavo gausus būrys universiteto bendruomenės narių ir garbių Lietuvos ir užsienio svečių. Prieš atidengiant garbės daktarų lentą, universiteto rektorius akademikas Algirdas Gaižutis sakė, jog šioje lentoje aukso raidėmis įrašyti universitetui svarbūs žmonės, kurie turėjo būti įvertinti. Lentoje pagerbta 14 LEU garbės daktaro vardą gavusių mokslininkų. Tačiau palikta ir tuščių lentelių, skirtų ateityje įrašyti garbingų pavardžių. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, sveikindama universitetą, sakė: „Tai, ko aš pasiekiau, subrandinta čia, šiame universitete.“ Garbės daktarų lentą rektorius atidengė kartu su asmenimis, kurių vardai ir pavardės iškalti garbės daktarų lentoje. Po ceremonijos susirinkusieji buvo pakviesti į salę, kurioje netrukus turėjo prasidėti mokslinė konferencija.

LEU surengtoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Mokslu grįsto švietimo link“ mokslininkai dalijosi patirtimi ir kalbėjo apie švietimo politiką, mokytojų ugdymą, neformalųjį švietimą ir kitomis švietimui svarbiomis temomis. Atidarymas konferenciją A. Gaižutis teigė, kad ši konferencija turi reikšmingą užtaisą, kaip padėti švietimo sistemai, pagrindžiant ją mokslu, o ne asmeniniu patyrimu. A. Pitrėnienė, tardama sveikinimo žodžius, sakė esanti dėkinga šiam universitetui už čia praleistus metus ir įgytą pedagoginę išmintį. Švietimo ir mokslo ministrėvisiems susirinkusiems į konferenciją linkėjo sveikatos, inovatyvių idėjų, būti mylimiems ir mylėti.

Spalio 15-ąją LEU besilankantys svečiai II aukšto fojė galėjo apžiūrėti universiteto 80-ies metų jubiliejui skirtą parodą „Universiteto mokslo ir meno veikla (2011–2015)“, kurioje buvo demonstruojami LEU mokslo ir meno pasiekimai.

Tą pačią dieną LEU II rūmuose, Lietuvos ir Ukrainos istorijos klube, vyko apskritojo stalo diskusija „Lietuva ir Ukraina: saugumas ir bendradarbiavimas“. Pagrindinį pranešimą skaitė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. ltn. Artūras Jasinskas. Diskusiją vedė universiteto rektorius A. Gaižutis. Diskusijoje dalyvavo svečiai iš Lietuvos ir Ukrainos.

Spalio 16-osios vakarą gausus būrys Lietuvos ir užsienio svečių, universiteto bendruomenės narių susirinko į iškilmingą LEU 80-ies metų jubiliejaus paminėjimą, kuris vyko Valdovų rūmuose. Sveikindamas universitetą jubiliejaus proga A. Gaižutis kalbėjo apie universiteto svarbą Lietuvos ir švietimo istorijoje, papasakojo apie jo reikšmę šiandien. „Mes esame pagrindinė pedagogų kalvė Lietuvoje ir edukologijos mokslų židinys“, – sakė rektorius ir siūlė jubiliejaus šūkiu skelbti pasakymą „Visiškas atsidavimas studentams, būsimų Lietuvos švietėjų sėkmei“.

Renginio metu perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas universiteto 80-mečio proga. Jame Prezidentė teigė, kad nuo pat universiteto įkūrimo jam patikėta strateginės reikšmės misija ne tik perduoti mokslo žinias, bet ir įkvėpti, nukreipti, auginti būsimus Lietuvos kūrėjus, statytojus ir gynėjus. O per aštuonis veiklos dešimtmečius LEU išugdė daugybę giliai mąstančių ir talentingų asmenybių, kurios kūrė ir formavo Lietuvos švietimo sistemą, savo auklėtiniams perdavė atsakomybę kurti šalies ateitį – jaunąją kartą. Šalies vadovė palinkėjo, kad LEU aplink save burtų geriausių ir stipriausių ekspertų tinklą, aktyviai dalytųsi patirtimi su Lietuvos ir užsienio universitetais. Prezidentė pabrėžė, jog tik ugdydami asmenybes investuojame į savo valstybės ateitį.

Už nuopelnus Lietuvai ir LEU renginio metu trims naujiems universiteto garbės daktarams – Stokholmo universiteto prof. habil. dr. Pėteriui Vanagui, Ukrainos nacionalinio M. P. Dragomanovo pedagoginio universiteto rektoriui akademikui prof. habil. dr. Viktorui Andruščenkai ir Lenkijos Vroclavo universiteto rektoriui prof. habil. dr. Marekui Bojarskiui – iškilmingai įteiktos regalijos.

Už finansinę paramą renginiams organizuoti ir stipendijas studentams buvo pagerbti ir universiteto mecenatai – įmonių grupė „Penki kontinentai“ ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Atminimo medaliai įteikti ir nusipelniusiems universiteto bendruomenės nariams ir universiteto vardą garsinantiems absolventams – olimpiniams čempionams. LEU didžiuojasi turėdamas net vienuolika olimpinių čempionų.

Sveikinimo žodžius tarė iškilmėse dalyvavę valstybės pareigūnai, universiteto bendruomenę sveikino Lietuvos ir užsienio universitetų rektoriai ir kiti garbūs svečiai. Šventiniame renginyje muzikiniu pasirodymu svečius džiugino LEU mišrus choras „Avevita“, kamerinis ansamblis „Credo“. Ilgų plojimų sulaukė ir solistė, Muzikos katedros dėstytoja docentė Zita Grigienė (sopranas).

Informacijos šaltinis – Lietuvos edukologijos universiteto Komunikacijos skyrius.

2015.10.20; 06:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *