Lietuvą ir Katarą suartins partnerystė oro susisiekimo srityje


Lietuva ir Kataras susitarė dėl dviejų valstybių oro susisiekimo projekto nuostatų, kurios buvo aptartos pirmadienį, lapkričio 2-ąją, Susisiekimo ministerijoje dvišalių ekspertų konsultacijų metu.

„Sėkmingos dvišalės derybos dėl Lietuvos ir Kataro bendradarbiavimo plėtros oro susisiekimo srityje – daug žadančios. Tai pirmas svarbus žingsnis mūsų tikslo link, kad vienos geriausių pasaulio aviakompanijų lėktuvai pasiektų ir Lietuvos oro uostus“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Šio dvišalio projekto nuostatos atspindi Tarptautinės civilinės aviacijos konvencijos (Čikagos konvencija) nuostatas ir reglamentuoja oro linijų bendrovių veiklą reguliariajam susisiekimui vykdyti – pažymėjimų ir licencijų išdavimo, pripažinimo ar panaikinimo tvarką, tarifų taikymą, aviacijos saugumo ir skrydžių saugos užtikrinimą.

Į projektą taip pat įtraukti svarbūs Europos Sąjungos valstybių narių kartu su Europos Komisija parengtų teisės aktų straipsniai, susiję su oro linijų bendrovių vykdoma reguliariojo susisiekimo oro transportu veikla.

Apie Lietuvos ir Kataro ekspertų konsultacijų rezultatus bus informuota Europos Komisija. Tai numato Europos Parlamento ir Tarybos reglamento nuostatos dėl Europos Sąjungos valstybių narių derybų, susitarimų su trečiosiomis šalimis oro susisiekimo srityje ir jų įgyvendinimo.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.11.03; 16:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.