Lietuva ir Suomija eina tuo pačiu energetiniu keliu


Lietuva ir Suomija yra visiškai priklausomos nuo gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos, todėl abiejų šalių sprendimai statyti suskystintųjų dujų terminalus yra aiškiai motyvuoti ir sveikintini.

Tai – viena pagrindinių temų, aptartų energetikos ministro Arvydo Sekmoko ir Suomijos ekonomikos ministro Jyri Hakamies susitikime Helsinkyje.

Suomijos tikslas – diversifikuoti dujų tiekimą, todėl šiuo metu renkama tinkamiausia vieta suskystintųjų dujų terminalo statybai. Suomijos suskystintų dujų terminalas galėtų būti panašaus dydžio koks statomas Klaipėdoje.

A.Sekmokas informavo, kad Lietuva pasirinko plaukiojančio laivo – saugyklos variantą , todėl Klaipėdos terminalas galėtų tiekti dujas ir Latvijai, ir Estijai.

„Abu terminalai regionui bus naudingi, nes jie, kartu su naujomis dujų jungtimis ir požeminėmis dujų saugyklomis, padės sukurti realią dujų rinką. Toks yra mūsų visų tiklas – iš izoliuotos energetinės salos tapti pagal skaidrias taisykles veikiančios europinės rinkos dalimi“, – kalbėjo A.Sekmokas.

Vizito Helsinkyje metu energetikos ministras taip pat susitiko su kompanijos „Fortum“ vadovais, kurie pasidalijo savo planais statyti atliekas ir biokurą deginančias šilumines elektrines ne tik Klaipėdoje, bet ir Kaune bei Vilniuje.

A.Sekmokas kartu su Latvijos gynybos ir Estijos švietimo ministrais perskaitė pranešimus Turku miesto universtitete vykusioje konferencijoje „Baltijos jūros regionas 2025“. 

Nuotraukoje: Suomijos ekonomikos ministras ponas Jyri Hakamies. 

www.vtv.lt

2012.10.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *